Tragedia na torach. Pociąg potrącił kobietę

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Tragedia na torach. Pociąg potrącił kobietę

Utrudnienia w ruchu

Tragedia na torach. Pociąg potrącił kobietę

2023-09-09 16:57

Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg relacji Olsztyn - Szczecin Główny. Na miejscu pracują służby. Ruch pociągów został wstrzymany, uruchomiono komunikację zastępczą.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 9 września, w Jonkowie pod Olsztynem. Po południu pociąg potrącił kobietę w rejonie stacji kolejowej.

Jak poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową st. post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w sobotę w godzinach południowych oficer dyżurny policji otrzymał informację o śmiertelnym potrąceniu w rejonie stacji Jonkowo osoby przez pociąg relacji Olsztyn - Szczecin Główny. Straż pożarna wskazuje, że ofiarą jest kobieta.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ofiara wypadku znalazła się w sposób nieuprawniony na torowisku w chwili przejazdu pociągu osobowego. Zginęła na miejscu. Pociągiem podróżowało około 130 osób. Nikt z pasażerów nie został ranny. Przebadano alkomatem maszynistę - był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia jest grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragedii.

- Tożsamość ofiary nie została potwierdzona - informuje st. post. Paulina Żur.

Obecnie ruch kolejowy jest wstrzymany, kursuje komunikacja zastępcza.

Pociąg IC "Gryf" relacji Olsztyn - Szczecin Główny, który brał udział w zdarzeniu, jest obecnie opóźniony o około 150 minut.