Zwłoki na budowie 18-piętrowego wieżowca w Olsztynie. Tajemnicza historia

2020-04-15 14:19
Budowa - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay / Martinelle W Olsztynie przy placu budowy znaleziono ciało 28-letniego mężczyzny

Na budowie Centaurusa, najwyższego budynku w Olsztynie, znaleziono ciało 28-letniego mężczyzny. Jak podaje olsztyńska policja, śmierć nastąpiła najprawdopodobniej na skutek upadku. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna nie pracował przy budowie kompleksu usługowo-mieszkalnego w centrum Olsztyna.

W środę (15 kwietnia) o godz. 6 do olsztyńskiej policji trafiła informacja, że na budowie przy skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Piłsudskiego znaleziono ciało mężczyzny w szybie windy na budowie. Na miejsce tragedii przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, w tym technik kryminalistyki. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny zwłok i miejsca.

Jak się okazało, martwy mężczyzna to 28-letni mieszkaniec Barczewa. Powiadomiona została jego rodzina. Ciało zabezpieczono w prosektorium, gdzie wykonana zostanie sekcja zwłok. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Kim jest zmarły mężczyzna?

Prawdopodobnie 28-latek nie jest pracownikiem budowy Centaurusa. - Nie był to nikt związany z budową, z wykonawcą lub podwykonawcą - powiedziała dla "Gazety Wyborczej Olsztyn" Marta Filipczak z biura marketingu firmy INOPA, stawiającej Centaurusa.

Według inwestora kompleks usługowo-mieszkalny Centaurus w śródmieściu najwyższym budynkiem w woj. warmińsko-mazurskim. W najwyższym punkcie ma liczyć 55 metrów i sięgać 18. piętra. Jego budowa trwa od 2018 r. i ma się zakończyć w roku 2020.

Policjanci z Ostródy w czasie epidemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE