Wodniacy

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Koszmar na Mazurach

Tragiczny długi weekend na Mazurach. Utonęły dwie osoby

2022-08-16 9:47

Za nami tragiczny weekend na wodach regionu. W powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie) utonęły dwie osoby. Nie żyje 45-letnia kobieta i 69-letni mężczyzna. Policjanci apelują o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Szczegóły w dalszej części artykułu.

W sobotę (13 sierpnia) w jeziorze Narie w gminie Morąg utonęła 45-letnia kobieta. Dryfujące ciało zauważyli plażowicze i powiadomili służby. Kobietę wyciągnęli z wody strażacy i przeprowadzili reanimację. Niestety, nie udało się uratować 45-latki.

Następnego dnia około godz 14 dyżurny komendy powiatowej policji w Ostródzie został powiadomiony o zdarzeniu nad jeziorem Gil w miejscowości Kotkowo (gmina Łukta). - 69-letni mężczyzna po tym jak wszedł do wody zniknął z pola widzenia przebywającym z nim na brzegu osobom - mówi podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Rozpoczęto akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu służb. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

W obu przypadkach weekendowych utonięć policjanci ustalali szczegóły pod nadzorem prokuratora.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wziął dziecko na ręce, krzycząc: "Błagam, gońcie go!". Dramatyczne sceny pod Olsztynem [WIDEO]

Sonda
Czy wiesz jak zareagować, gdy widzisz tonącą osobę?
Do zatrutej Odry w Ciechanowie przyjeżdżają ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE