Chłopiec

i

Autor: Pixabay Pod Iławą 3-letni chłopiec umknął ojcu. Zdj. ilustracyjne.

Chwile grozy na wakacjach

Trzyletni chłopczyk uciekł do lasu. Ojciec zgubił dziecko, gdy poszedł do toalety

2022-08-16 10:58

Z ośrodka wczasowego w okolicach Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) do lasu uciekł trzyletni chłopiec. Świadkowie, którzy zauważyli, że dziecko błąka się po lesie próbowali go złapać. Nie było to jednak takie proste, ponieważ maluch wyrywał się im i uciekał. Dziecko trafiło do ojca dzięki świadkowi, który szedł za chłopcem.

Trzylatek przebywał w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Iławy razem z ojcem. Tata bawił się z synem przed domkiem wypoczynkowym i zostawił chłopca tylko na czas skorzystania z toalety. Gdy wyszedł przed domek, synka już nie było.

Dziecko wyszło za teren ośrodka i poszło do lasu. Tam chłopca zauważyły przypadkowe osoby, które próbowały nawiązać z nim kontakt. Chłopczyk jednak uciekał. Próby złapania chłopca nie udawały się, dlatego świadkowie zaalarmowali policję i szli za chłopcem.

- W tym samym czasie ojciec szukał syna w ośrodku, a kiedy go nie znalazł zaalarmował policję - poinformowała Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Policjanci wskazali ojcu miejsce, w którym jest jego synek, a tata dotarł tam i zabrał malca.

Kwiatkowska zwróciła uwagę, że ośrodek, z którego uciekł chłopiec położony jest nad jeziorem Jeziorak, do którego prowadzi stroma skarpa. Z drugiej strony miejsce to otaczają lasy. - Dziękujemy świadkowi, że podążał za chłopcem, bo teren ten jest trudny i niebezpieczny dla tak małych dzieci - podkreśliła policjantka.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny długi weekend na Mazurach. Utonęły dwie osoby

Sonda
Czy Twoim zdaniem 40-stka to dobry wiek na dziecko?
Iga Baumgart-Witan: zasady na mistrzostwach Europy nie są fair!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE