W olsztyńskiej policji to NERO jest szefem! Odznaka na szyi, a na biurku broń

2021-01-16 8:00 sch
Pies Nero z olsztyńskiej policji
Autor: KWP Olsztyn Nero jest psem poszukiwawczym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

- U nas każdy ma swoje biurko - chwali się Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Przy jednym z nich siedzi Nero. Pies, który jest niezbędny przy poszukiwaniach. Zdjęcie uśmiechniętego psiaka na biurku zrobiło furorę w sieci. Nero jest niczym szef - laptop na biurku, o obok broń, choć i bez niej stanowi zagrożenie dla przestępców.

U nas każdy ma swoje biurko - napisali na Twitterze policjanci z KWP w Olsztynie. Przy jednym z nich siedzi pies Nero. Widok uśmiechniętego psiaka może rozczulić, ale Nero to prawdziwy fachowiec. Jest psem od poszukiwań.

- Nero jest przeszkolony w poszukiwaniu osób zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Służbę pełni w KWP Olsztyn wraz ze swoją przewodniczką asp. Małgorzatą Konopko - informują policjanci.

Co ciekawe, na emeryturę przeszedł niedawno inny pies do poszukiwań o imieniu Nero. Służył w kętrzyńskiej jednostce policji. Obecnie cieszy się zasłużonym urlopem wraz ze swoim opiekunem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tropił narkotyki w 14 sekund! Teraz postrach dilerów odchodzi na emeryturę

"Nauczyciele mogą poczekać na szczepienia, bo są inteligentni" - wypalił prof. Horban. Zwalczą wirusa siłą umysłu? Zobacz komentarz Adama Federa