Kierowca - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. W ciągu kilkudziesięciu godzin kilku kierowców zostało ukaranych za zbyt szybką jazdę. Doszło też do jednego potrącenia.

Warmińsko-mazurskie: Kierowcy nic sobie nie robią z przepisów! Jeżdżą jak na wyścigach

2020-02-20 7:59

Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur! W ciągu kilkudziesięciu godzin kilku kierowców zostało ukaranych za zbyt szybką jazdę. Doszło też do jednego potrącenia.

Potrącenie na pasach w Ełku

Policjanci z Ełku wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-latki na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia nastolatka trafiła do szpitala z potłuczeniami ciała. 22-letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Do zdarzenia doszło 18 lutego (wtorek) po godz. 18 w Ełku.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem sprinterem uderzył w pieszą, która była na pasach. 22-letni kierowca był trzeźwy. Warunki drogowe były trudne, padał obfity deszcz ze śniegiem, widoczność była ograniczona i mężczyzna nie zauważył pieszej. 16-latka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, ale pozostała w szpitalu na obserwacji. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy.

Piraci drogowi na Warmii i Mazurach

Niestety na drogach woj. warmińsko-mazurskiego nie brakowało również piratów drogowych. 128 km/h - z taką prędkością przez teren zabudowany jechał we wtorek mieszkaniec gminy Giżycko, kierowca VW Passata. Mężczyzna pędził przez miejscowość Świdry. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych, 10. punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Z kolei policjanci z nidzickiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania 31-letniemu mieszkańcowi powiatu łomżyńskiego, jadącemu Hyundaiem. Powodem takiej decyzji było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca otrzymał 400 zł mandatu i 10 punktów karnych. Oprócz tego musiał pogodzić się jeszcze z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

W Szczytnie policjanci drogówki patrolując miejscowość Rozogi, zauważyli jadącego z nadmierną prędkością Volkswagena. Pojazd poruszał się w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości. Urządzenie wskazało 103 km/h. 23-letni kierowca został zatrzymany do kontroli. Na kierowcę za przekroczenie o 53 km/h dopuszczalnej prędkości, funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Dodatkowo mieszkaniec Białegostoku stracił prawo jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany