Wiosna

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Warmia i Mazury

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na pierwszy weekend marca. Prognoza IMGW

2024-03-01 20:17

- Najbliższy weekend będzie ciepły i w wielu miejscach słoneczny - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w prognozie na pierwsze dni marca. Co z pogodą i temperaturą na Warmii i Mazurach? Szczegóły poniżej.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na sobotę. Prognoza IMGW 2.03.2024

W sobotę (2 marca) - jak prognozuje IMGW - "Polska pozostanie pomiędzy wypełniającym się niżem z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi a rozległym wyżem nad Rosją". Z południa nadal będzie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Niewielki spadek ciśnienia. Na Warmii i Mazurach sobota będzie dniem ciepłym, ale z przelotnymi opadami deszczu w zachodniej części regionu. Na termometrach maksymalnie od 9°C do 12°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni - informuje IMGW.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na niedzielę. Prognoza IMGW 3.03.2024

W niedzielę (3 marca) - według prognoz IMGW - "Polska pozostanie pomiędzy wypełniającym się niżem z ośrodkiem nad Francją, a rozległym wyżem nad Rosją". - Z południa nadal będzie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać - czytamy w komunikacie IMGW. Na Warmii i Mazurach deszcz głównie w zachodniej części regionu. Na pozostałym obszarze sporo chmur z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, południowo-wschodni.

CZYTAJ TEŻ: Niepewna pogoda na Wielkanoc 2024. Powrót zimy może zaskoczyć Polaków. Ekspert analizuje prognozy

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki