Warmińsko-mazurskie: STRZAŁY W LESIE! Obława na sprawców. Co się stało?

2021-02-18 13:34
Strzały w lesie w warmińsko-mazurskim
Autor: RDLP Olsztyn Na terenie leśnictwa Narzym, leśniczy usłyszał strzały. Padły one z broni, na którą właściciele nie mieli pozwolenia.

Dzięki czujności leśników z Nadleśnictwa Dwukoły ujawniono nielegalną broń palną mogącą służyć popełnieniu przestępstwa. Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek (15 lutego) na terenie leśnictwa Narzym. Leśniczego zaniepokoił huk powtarzających się wystrzałów, przypominających strzały z broni palnej. Po kontakcie z łowczym z miejscowego koła łowieckiego ustalono, że w okolicy nie odbywają się polowania.

Powiadomiono straż leśną, która pojawiła się na miejscu w asyście policji. W działania włączyli się również leśnicy oraz członkowie miejscowego koła łowieckiego. - Podjęta próba wylegitymowania dwóch napotkanych w lesie mężczyzn, skłoniła ich do ucieczki - informują olsztyńscy leśnicy. Zalegająca pokrywa śnieżna pomogła służbie leśnej odnaleźć ukrytą pod śniegiem broń. Leśnicy podążając po śladach, uniemożliwili ucieczkę podejrzanych samochodem.

Przeprowadzona obława doprowadziła do ujęcia sprawców. Zostali oni przekazani w ręce policji. W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymane osoby nie posiadały uprawnień do posiadania i posługiwania się zabezpieczoną bronią - karabinem wojskowym typu Mauser wraz z amunicją. Policja kontynuuje czynności, które mają ustalić, czy zabezpieczona broń nie służyła do kłusownictwa oraz popełnienia innych przestępstw.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niezwykłe spotkanie! Największy kot w Europie odwiedził las w warmińsko-mazurskim [ZDJĘCIA]

Inwazja jeleni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE