Ryś w warmińsko-mazurskim lesie

i

Autor: RDLP Olsztyn Rysia w regionalnym lesie spotkał Adam Roczniak, szef RDLP w Olsztynie.

Niezwykłe spotkanie! Największy kot w Europie odwiedził las w warmińsko-mazurskim [ZDJĘCIA]

2021-02-10 14:27

Wiele szczęścia podczas spaceru miał szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Adam Roczniak podczas spaceru w Nadleśnictwie Jedwabno k. Szczytna zaobserwował... rysia. – Przepiękne, majestatyczne zwierzę – zachwyca się Roczniak. To kolejny dowód na to, jak wiele niesamowitych zwierząt zamieszkuje warmińsko-mazurskie lasy.

Był już polujący rybołów, daniele albinos i całujące się w wodzie bobry. Teraz przyszedł czas na rysia. Warmińsko-mazurscy leśnicy notorycznie spotykają niesamowite zwierzęta. Rysiów w polskich lasach jest coraz więcej, ale spotkanie największego europejskiego kota, bo za takiego należy uważać rysia, to wciąż rzadkość. To szczęście miał Adam Roczniak, szef RDLP w Olsztynie. Ryś pojawił się w Nadleśnictwie Jedwabno (powiat szczycieński).

Długość ciała rysia waha się od 65 do 110 cm. Masa ciała od 5 do 30 kg. Samce są o około 25 proc. większe i cięższe od samic. Są to zwierzęta średniej wielkości, o uszach zaokrąglonych, zakończonych pędzelkami ciemnych, najczęściej czarnych włosów. Ciało rysia jest zakończone krótkim ogonem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W olsztyńskiej policji to NERO jest szefem! Odznaka na szyi, a na biurku broń

Inwazja jeleni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE