Zima, śnieg, mróz

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Pogoda IMGW

Warmińsko-mazurskie. Tak zimno nie było od dawna! Prognoza pogody na weekend

2022-12-16 11:00

Tak zimno nie było od dawna! Prognoza pogody na weekend Przed nami ostatni weekend przed świętami. Jaka będzie w tym czasie pogoda na Warmii i Mazurach? Prognozy nie są optymistyczne. Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przed nami bardzo mroźny czas. Temperatury spadną do kilkunastu stopni poniżej zera. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Według IMGW, w sobotę (17 grudnia) "południowo-wschodnia i wschodnia Polska będą pod wpływem niżu z ośrodkami nad Ukrainą i Białorusią oraz nad Włochami, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego, który stopniowo będzie odsuwał się na wschód". Z kolei zachodnia część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Niemiec i Czech. Wyż stopniowo w ciągu dnia rozbuduje się nad resztę Polski. - Będziemy w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie wzrośnie.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [sobota, 17 grudnia]

Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Sobota (17 grudnia) będzie dniem pochmurnym, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, szczególnie w północnej części woj. warmińsko-mazurskie. Lokalnie może słabo popadać śnieg. Zimno, temperatura maksymalna od -8°C do -5°C. W nocy będzie znaczniej chłodniej. Termometry pokażą kilkanaście kresek poniżej zera. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [niedziela, 18 grudnia]

W niedzielę (18 grudnia) - jak podaje IMGW - Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Małopolską. - Pozostaniemy w tym samym, przetransformowanym powietrzu pochodzenia arktycznego - czytamy w prognozie. Ciśnienie bez większych zmian. Na Warmii i Mazurach nieco więcej słońca niż w sobotę i nieco cieplej, od -8°C do -3°C. Noc znacznie zimniejsza. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Tak wyglądała zima stulecia. Zobacz galerię archiwalnych zdjęć w artykule Zima stulecia w Polsce. Ogromne zaspy i potworny mróz. Zobacz te zdjęcia!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Mamed KHALIDOV o WIELKICH OBAWACH: Bałem się, że... | KSW 77
Nasi Partnerzy polecają