Warmińsko-mazurskie. Uwaga, kierowcy! IMGW ostrzega. "Zagrożenie zdrowia i życia"

Kierowca - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur na piątek i sobotę (27-28 listopada). W weekend spadnie śnieg.

Ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem dla województwa warmińsko-mazurskiego. W nocy z piątku na sobotę (27/28 listopada) kierowcy muszą spodziewać się trudnych warunków jazdy. Drogi będą oblodzone. Sprawdź też, jaka będzie pogoda w najbliższy weekend na Warmii i Mazurach! Aura będzie zimowa!

Oblodzenie na drogach warmińsko-mazurskich. IMGW ostrzega

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem dla północno-wschodniej Polski. Zagrożone jest też całe województwo warmińsko-mazurskie. Niebezpiecznie na drogach będzie w nocy z piątku na sobotę (27/28 listopada) w godz. od 4 do 9 rano. Prawdopodobieństwo oblodzenia na drogach Warmii i Mazur wynosi 75 proc.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na weekend [28-29 listopada]

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w najbliższy weekend? W naszym regionie najprawdopodobniej spadnie śnieg. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie regionu - prognozuje IMGW. Możliwe przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C na wschodzie do 4°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

Super Raport 27.11 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu oraz Paweł Kukiz - Kukiz'15)