Warmińsko-mazurskie: Wojewoda i szef sanepidu na kwarantannie. Rzecznik prasowy zakażony koronawirusem

2020-10-06 11:53
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Autor: gov.pl Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przebywa na kwarantannie, podobnie jak szef lokalnego sanepidu. Obaj mieli kontakt z rzecznikiem prasowym UW w Olsztynie, który ma pozytywny wynik badań na obecność wirusa.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przebywa na kwarantannie. Taką informację przekazał Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody, który... sam jest zakażony koronawirusem. Urzędnik czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej. Z powodu kontaktu z rzecznikiem prasowym wojewody, na kwarantannie jest też Janusz Dzisko, szef sanepidu na Warmii i Mazurach.

Artur Chojecki na kwarantannie. Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego ma koronawirusa

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski i Janusz Dzisko, szef lokalnego sanepidu, kontakt z zakażonym rzecznikiem prasowym mieli podczas sobotniego posiedzenia sztabu kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podczas sobotniego posiedzenia sztabu odbyła się telekonferencja z udziałem starostów z Warmii i Mazur. We wtorek (6 października) okazało się, że Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego jest zakażony koronawirusem, ale czuje się na tyle dobrze, że przebywa w izolacji domowej. Guzek zapewnił, że wojewoda i urzędnicy pracują normalnie. Sam rzecznik swoje obowiązki będzie wykonywać zdalnie.

Kwarantanna u szefa warmińsko-mazurskiego sanepidu

Powodów do niepokoju nie ma także w związku z kwarantanną u szefa warmińsko-mazurskiego sanepidu. - Z uwagi na charakter instytucji, w której pracuję ,postanowiłem udać się na tygodniową kwarantannę. Przebywam w domu - powiedział PAP Janusz Dzisko. Według najnowszych danych w woj. warmińsko-mazurskim zakażonych koronawirusem zostało 2025 osób, a 26 pacjentów zmarło. Wyzdrowiało 1015 osób.

Sonda
Czy kolęda powinna odbywać się w czasie epidemii koronawirusa?
Minister sprawiedliwości Michał Wójcik pożegnał się z więźniarkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE