Wodniacy

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Koniec wakacji

Warmińsko-mazurskie. Zginęło prawie 40 osób. Policja podsumowała wakacje na drogach i wodach

2022-09-01 11:56

Wakacje 2022 dobiegły końca. 1 września uczniowie wracają do szkół, a policjanci dokonują podsumowań minionych dwóch miesięcy. W woj. warmińsko-mazurskich na drogach i wodach regionu życie straciło 37 osób.

Utonięcia na wodach Warmii i Mazurach. Policja podała statystyki

Za policjantami z woj. warmińsko-mazurskiego intensywny czas. Wakacje to okres, w którym wielu z nas odpoczywa, jednak ktoś musi czuwać nad naszym bezpieczeństwem. W wakacje policjanci z Warmii i Mazur mają szczególnie dużo pracy, ponieważ nasz region jest chętnie odwiedzany przez turystów, tych polskich i zagranicznych. Przez cały sezon o bezpieczeństwo na wodach regionu, których w województwie jest ponad 300, dbają policjanci. Choć wakacje 2022 dobiegły końca, sezon żeglugowy obejmujący okres od 1 maja do 30 września nadal trwa.

W lipcu i sierpniu policyjni wodniacy interweniowali na obszarach blisko 1000 razy, w tym czasie wylegitymowano ponad 1500 osób. Funkcjonariusze ujawnili ponad 900 wykroczeń na obszarach wodnych i terenach przywodnych, zatrzymali ponad 50 nietrzeźwych sterników łodzi motorowych i sterników innych jednostek pływających. Niestety w czasie tegorocznych wakacji na Warmii i Mazurach utonęło 20 osób.

CZYTAJ WIĘCEJ: Weszli do wody we trzech, jeden nie wypłynął! Tragedia na Mazurach. "Wystarczyła chwila"

Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!

Wakacje 2022 na drogach. Mniej wypadków śmiertelnych i ofiar

Z kolei na warmińsko-mazurskich drogach, policjanci z drogówki dbali o bezpieczne podróże. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy na drogach regionu doszło do 189 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, a 214 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu z 2021 roku odnotowano spadek liczby wypadków (o 24), ofiar śmiertelnych (o 3) oraz rannych (o 36). Podczas wakacji 2022 policjanci zatrzymali blisko 500 nietrzeźwych kierujących.

CZYTAJ TEŻ: Pociąg huknął w osobowego forda! Kierowca zlekceważył znak "Stop"

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE