Weekend na drogach Warmii i Mazur. Liczba pijanych kierowców SZOKUJE!

2020-01-14 8:29 SCH
Alkomat - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

W dniach 10-12 stycznia warmińsko-mazurscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 30 pijanych kierowców. Tylko szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że nikt nie zginął. Niektórych jednak nie uświadamiają żadne ostrzeżenia, kary i tragiczne wieści o ofiarach jazdy "na podwójnym gazie".

Ełk: Pijani jak bela jeździli "wężykiem"

W sobotę (11 stycznia) mężczyzna jadący za oplem vectrą zauważył niepokojące manewry tego pojazdu. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, nienaturalnie zmieniał prędkość, aż w końcu zatrzymał się na środku przejazdu kolejowego. Na szczęście świadek w porę zareagował. Powstrzymał kierowcę przed dalszą niebezpieczną jazdą i wezwał patrol. Okazało się, że za kierownicą opla siedział pijany 47-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niepokój innych uczestników ruchu wzbudził także kierujący audi. Do zdarzenia doszło w niedzielę (12 stycznia) w Ełku. Mężczyzna gwałtownie przyspieszał, za chwilę zwalniał, a także wjeżdżał na krawężnik. Okazało się, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Iława: Gnał lexusem. Stracił prawo jazdy

Zalewo. 39-letni mężczyzna kierował fordem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Zalewo. Mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

Natomiast w Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Okazało się, że 38-latek prowadził samochód mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking strzeżony.

W niedzielę (12 stycznia) kilka minut po godz. 17 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowanym o aucie, które wpadło do rowu. Zgłaszający dodał, że pasażer, jak i kierowca są pod wpływem alkoholu i próbują nim wyjechać. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że 46-latek kierował audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Jędrychowie. Okazało się, że 69-latek kierował lexusem w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

Lidzbark Warmiński: Po trzech piwach "za kółko"

W niedzielę (12 stycznia) po godz. 12 lidzbarski patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Kiwity kierującego fordem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło u 52-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego przyznał policjantom, że wypił 3 piwa. W takim stanie kierujący chciał dojechać do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec miasta odpowie przed sądem.

Szczytno: 19-latka zatrzymana za jazdę po alkoholu

W sobotę (11 stycznia) kilka minut północy szczycieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali przy ul. Ostrołęckiej kierującą osobowym audi. Jak się okazało, kobieta prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 19-latki ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Za swój czyn kobieta odpowie przed sądem.