Węgorzewo: Bił, wyzywał i groził podpaleniem! Kobieta przeżyła piekło

2019-12-02 18:30 SCH
Policja
Autor: Policja

Koszmar mieszkanki gminy Pozezdrze (woj. warmińsko-mazurskie) trwał od wielu miesięcy. Mąż-furiat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. A to wszystko na oczach dzieci! Kobieta może już odetchnąć z ulgą, ponieważ 35-latek przebywa w areszcie. Grozi mu 5 lat więzienia.

Oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Pozezdrze. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że 35-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę ze swoją żoną. Mężczyzna wyzywał ją, uderzył w twarz, szarpał oraz groził podpaleniem.

Teściowa furiata w obawie o życie córki poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kryminalni ustalili, że 35-latek od ok. roku regularnie pił alkohol i znęcał się nad swoją żoną oraz dwójką dzieci. Agresor wyzywał ich słowami wulgarnymi i ograniczał kontakty z rodziną, a podczas ostatniej interwencji uderzył żonę w twarz. - Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie - mówi Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad rodziną, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.