Więcej autobusów w Olsztynie od 1 października. Studenci wracają na UWM

i

Autor: UM w Olsztynie, UWM w Olsztynie Więcej autobusów w Olsztynie od 1 października. Studenci wracają na UWM

Komunikacja miejska

Więcej autobusów w Olsztynie od 1 października. Studenci wracają na UWM

2022-09-30 12:00

Od soboty (1 października) w komunikacji miejskiej w Olsztynie szykują się zmiany. Autobusów będzie więcej, ponieważ po wakacjach na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wrócą studenci. Oznacza to więcej linii autobusowych jadących w kierunku osiedla akademickiego Kortowo. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Olsztyn. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 października

Jak co roku przy okazji powrotu studentów na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, szykują się zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od soboty (1 października) w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego wprowadzonych zostanie kilka zmian. Przede wszystkim na ulice Olsztyna wrócą linie autobusowe przejeżdżające przez osiedle studenckie Kortowo. Szczegóły poniżej:

  • linie autobusowe 103 i 130 w dni robocze kursują według wzmocnionego rozkładu jazdy;
  • linie autobusowe 303, 305, 309 wznawiają funkcjonowanie w dni robocze, w tym linia 309 ze wzmocnioną częstotliwością;

Nie ulega też funkcjonowanie linii Z-3. Przestanie natomiast funkcjonować linia autobusowa 307 w kierunku plaży nad jeziorem Ukiel. Co jeszcze zmieni się w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Olsztynie od 1 października? Korekty wprowadzone zostaną też na linii 105 w rozkładzie jazdy "Niedziele i święta". Ponadto, jak co roku w okresie jesienno-zimowym, część wieczornych kursów linii 126 zostaje skrócona do pętli "Jagiellońska-Szpital". Szczegóły na stronie internetowej ZDZiT w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Wakatów coraz mniej [Zdjęcia]

Wojciech Szczęsny o meczu Polska-Walia
Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany