Z impetem wjechał w wózek z bliżniakami! Kubuś zmarł w szpitalu. Sprawca usłyszał wyrok

2022-05-17 18:06

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Szczytna (woj. warmińsko - mazurskie). Kierowca forda mustanga uderzył w wózek, w którym znajdowali się bliźniacy. Jeden z nich - Kubuś nie przeżył. Dzisiaj (17 maja 2022 roku) zapadł wyrok w sprawie Adama D., który był oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Do tragedii w miejscowości Szczytno doszło (25 kwietnia 2020 roku) po godz. 14.00. Na przejściu dla pieszych 29-letni mężczyzna uderzył w wózek z bliźniętami. Z ustaleń wynika, że jechał z dużą prędkością i stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wózek z 1,5-rocznymi dziećmi, który prowadziła babcia. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku. Chłopcy natychmiast trafili do szpitala. Jedno z nich zostało przetransportowane do szpitala helikopterem LPR. Ich stan od początku był określany jako ciężki. Na początku maja 2020 roku walkę o życie przegrał Kubuś. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca były wielonarządowe urazy, jakich doznał w wyniku wypadku.

Drugi z bliźniaków przeżył, ale obrażenia nie pozwalają mu na normalne funkcjonowanie. Bartuś po wypadku miał uszkodzoną lewą półkulę mózgu, niedowład prawej strony ciała, rurkę tracheotomijną, uszkodzony wzrok, bezdechy afektywne. Obecny stan Bartka wymaga intensywnej rehabilitacji, długoletniego leczenia specjalistycznego w kilkunastu poradniach.

CZYTAJ: Rozjechał dzieci, chcą go ZLINCZOWAĆ. Pirat drogowy prosi o pomoc policję

Z impetem wjechał w wózek z bliżniakami! Kubuś zmarł w szpitalu. Sprawca usłyszał wyrok

Proces trwał od czerwca 2021 roku, a w poniedziałek (17 maja) przed Sądem Rejonowym w Szczytnie zapadł wyrok w sprawie Adama D., oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Sąd skazał mężczyznę na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto orzekł wobec oskarżonego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 6 lat, a także zasądził od niego na rzecz jednego z pokrzywdzonych chłopców zadośćuczynienie w kwocie 100 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Olsztyn. Osobówka potrąciła dwie osoby na hulajnodze. Nagranie z monitoringu!