Zabił partnera swojej matki?! Wpadł po policyjnym pościgu

i

Autor: shutterstock(2) Zdj. ilustracyjne.

Zabójstwo

Zabił partnera swojej matki?! Wpadł po policyjnym pościgu

2023-05-26 16:59

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Przemysława A. oskarżonego m. in. o zabójstwo partnera swojej matki oraz czynną napaść na policjanta. Przemysław A. latem 2022 r. miał zadać szereg ciosów nożem partnerowi matki, a następnie uciec jego busem z miejsca zdarzenia. Oskarżony wpadł w ręce policji dopiero po pościgu. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu przesłała 11 stycznia do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi A. Mężczyzna jest oskarżony o popełnienie aż sześciu przestępstw, w tym zabójstwo 38-letniego mężczyzny. Do zdarzeń tych miało dojść 4 i 5 sierpnia 2022 r. w Biskupcu.

Rzucił się z nożem na partnerka matki. Mężczyzna zmarł

Według ustaleń prokuratora, 4 sierpnia 2022 r. Przemysław A. w jednym z domów w Biskupcu zaatakował nożem partnera swojej matki i doprowadził do jego śmierci. Po dokonaniu zabójstwa 21-letni wówczas Przemysław A. zabrał kluczyki do busa należącego do ofiary, a następnie jeździł nim po Biskupcu i okolicy. W nocy z 4 na 5 sierpnia policjanci podjęli próbę zatrzymania oskarżonego, jednak ten zaczął uciekać, wielokrotnie stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia policjantów uczestniczących w pościgu, a także doprowadził do kilku kolizji. Ostatecznie został zatrzymany.

Oskarżony wpadł po policyjnym pościgu

- W związku z tym oprócz zarzutu zabójstwa prokurator oskarżył Przemysława A. także o dokonanie zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia, niewykonanie wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania pojazdu, czynną napaść na policjanta, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy - wylicza Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Proces Przemysława A. rozpoczął się w czwartek (25 maja) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Sąd odczytał więc wyjaśnienia Przemysława A. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony wyjaśniał wówczas m. in., że nie pamięta niczego z dnia, w którym zginął partner jego matki. Proces Przemysława A. będzie kontynuowany 14 czerwca 2023 r. Na tym terminie planowane są przesłuchania kolejnych świadków. Przemysławowi A. grozi dożywocie.

CZYTAJ TEŻ: Rodzeństwo zginęło w wypadku, kierowca pędził 190 km/h. Sąd wróci do sprawy w wakacje

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Bachmut ciągle walczy?! Komandor Dura o sytuacji w Ukrainie [RAPORT ZŁOTOROWICZA]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają