Sąd

i

Autor: Shutterstock Nowy prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Ziobro wybrał nowego prezesa sądu w Olsztynie. Jest nim Michał Lasota

2022-06-20 12:56

Znamy nazwisko nowego prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie. Został nim sędzia Michał Lasota, który objął stanowisko w poniedziałek (20 czerwca). Lasota zastąpił na stanowisku Danutę Hryniewicz.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował, że sędzia Michał Lasota obejmie stanowisko Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie. Lasota zastąpił na tym stanowisku sędzię Danutę Hryniewicz, której kadencja skończyła się 19 czerwca 2022 r. Jak informuje rzecznik olsztyńskiego sądu, sędzia Michał Lasota swój pierwszy dzień kadencji poświęcił na zapoznanie się z pracownikami, sędziami oraz przewodniczącymi wydziałów i kierownikami oddziałów Sądu Okręgowego w Olsztynie.

- Jednocześnie informuję, że Michał Lasota w dniu 24 kwietnia 2009 r. został powołany na stanowisko Sędziego Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast z dniem 4 lutego 2021 r. objął stanowisko Sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu, gdzie orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Michał Lasota do 19 czerwca 2022 r. pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Aktualnie jest również Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Parafie na Warmii i Mazurach mają nowych proboszczów. Wielkie zmiany od 1 lipca

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Krzysztof Gawkowski: Cenę paliwa można obniżyć o ponad złotówkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE