Danuta Hryniewicz

i

Autor: Sąd Okręgowy w Olsztynie Danuta Hryniewicz kończy kadencję jako prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Będzie nowy prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie. Danuta Hryniewicz kończy kadencję

2022-06-15 14:06

19 czerwca 2022 r. dobiegnie końca kadencja Danuty Hryniewicz na stanowisku prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie. Hryniewicz kierowała sądem przez sześć lat. Następcę powoła minister sprawiedliwości.

Kierująca od sześciu lat Sądem Okręgowym w Olsztynie sędzia Danuta Hryniewicz uroczyście pożegnała się z pracownikami, dziękując im za niezwykły trud włożony w funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości oraz udaną współpracę. – Dziękuję przede wszystkim za to, że z szacunkiem podchodziliście do wszystkich spraw, z którymi przyszło wam się mierzyć, ponieważ za tymi sprawami zawsze stały ludzkie dramaty i ludzkie potrzeby – mówiła Danuta Hryniewicz. – Tego typu postawa pozwala realizować misję, do jakiej zostały powołane sądy. W szczególności jest to misja, która polega na sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości, rozumianym przede wszystkim jako rozwiązywanie ludzkich sporów.

Sędzia Danuta Hryniewicz swoją karierę zawodową rozpoczęła w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach, a następnie, po 3 latach, została sędzią Sądu Wojewódzkiego w Olsztynie (obecnie Sądu Okręgowego w Olsztynie). Aktualnie Danuta Hryniewicz pełni urząd sędziego w VIII Wydziale Wizytacyjnym w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, a wcześniej orzekała m. in. w VII Wydziale Karnym Odwoławczym tegoż sądu.

Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie przypomina, że zgodnie z ustawą Prawo o ustroju sądów powszechnych nowego prezesa sądu okręgowego powoła Minister Sprawiedliwości spośród sędziów sądu apelacyjnego, sądu okręgowego albo sądu rejonowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Parafie na Warmii i Mazurach mają nowych proboszczów. Wielkie zmiany od 1 lipca

Sonda
Jak oceniasz działania sądów w Polsce
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Rosja nie przegra tej wojny dzięki elitom politycznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE