Złote Pinezki przyznane! Która atrakcja turystyczna Warmii i Mazur była najlepsza?

2020-08-12 22:01 SCH
Most w Stańczykach
Autor: Google Street View Most w Stańczykach nagrodzony Złotą Pinezką.

Złote Pinezki to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników map atrakcji turystycznych w każdym z województw. Od 21 lipca Google ogłaszał poszczególnych laureatów. Które miejsce na Warmii i Mazurach nagrodzono?

Złote Pinezki przyznane

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu.

Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc. Z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

To właśnie dzięki opiniom użytkowników map, Google wyłonił najlepiej oceniane miejsca - jedno w każdym z 16 województw. Od 21 lipca br. firma ogłaszała kolejnych laureatów. Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki.

Złote Pinezki. Most w Stańczykach najlepszy na Warmii i Mazurach

Które miejsce na Warmii i Mazurach zostało nagrodzone? Wybór padł na Most w Stańczykach niedaleko Gołdapi. Powstał w latach 1917-1918 i został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego.

Most jest elementem nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami. Most należy do najwyższych w Polsce i ma długość 180 metrów.

Oprócz mostu w Stańczykach, najczęściej wyszukiwanymi atrakcjami w województwie warmińsko-mazurskim były: Wilczy Szaniec niedaleko Kętrzyna, Twierdza Boyen w Giżycku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, a także zamki w Olsztynie, Nidzicy i Ostródzie oraz jeziora: Śniardwy, Niegocin i Mamry.

Bajecznie drogi zegarek Roberta Lewandowskiego. Kosztuje fortunę! | Futbologia