Szef

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Czy pracodawca może pytać pracowników o szczepienie przeciw Covid-19?

AFERA w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Dyrektor NĘKAŁ pracowników?

2020-02-13 12:57

Były dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska miał nękać swoich pracowników. Prokuratura zarzuca mu m.in. naruszenie godności.

Od 2011 r. w Polskim Kodeksie Karnym funkcjonuje zapis 190a, traktujący o nękaniu. Według tego zapisu, nękaniem jest zachowanie, które m.in. wzbudza uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

Co zarzuca się byłemu dyrektorowi?

- Używanie wobec trójki pracowników wulgarnych, bardzo bezpośrednich, obraźliwych zwrotów, kwestionowanie przydatności do zajmowanego stanowiska, również zlecanie zadań, które wykraczają poza kompetencje pracownika - mówi Stanisław Bar z opolskiej prokuratury.

Henryk T., były dyrektor nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

- Podstawowym dowodem, na którym oparte zostały zarzuty są zeznania pokrzywdzonych, które zostały ocenione jako wiarygodne. Są również zeznania innych pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prokurator zwrócił się również o wydanie opinii psychologicznej - mówi Stanisław Bar.

Prokurator przedłużył śledztwo do marca. I niewykluczone, że wniesie o kolejne przedłużenie. Byłemu dyrektorowi za stawiane zarzuty grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany