CENTYMETRY od tragedii na obwodnicy! CO on zrobił?! [WSTRZĄSAJĄCE WIDEO]

2020-01-14 10:28 MG
wypadek
Autor: Stowarzyszenie Prawo na Drodze - Region Śląski

Wstrząsające nagranie pozostawia wiele pytań. Kierowca samochodu osobowego jechał obwodnicą Nysy, zbliżając się do wiaduktu na drodze 46. Fragment tej drogi jest dwupasmowy, kierowca zmienił pas na lewy i zaczął wyprzedzać TIR-a, kiedy zauważył sunący wprost na niego, inny samochód osobowy! Jak kierowca znalazł się na pasie, na którym nigdy nie powinno go być? Nie wiadomo.

Autor nagrania chce pozostać anonimowy, film pojawił się jednak w serwisie YouTube na koncie Stowarzyszenia Prawo na Drodze Region Opolskie.

Udało nam się ustalić dokładne miejsce zdarzenia. To fragment obwodnicy Nysy (droga 46) pomiędzy Wiaduktem Kolejowym, a mostem przed rondem.

Na niepokojącym nagraniu widać, jak kierowca samochodu osobowego rozpoczyna manewr wyprzedzania TIR-a na drodze dwupasmowej. Kiedy samochód znajduje się w połowie długości wyprzedzanego pojazdu, z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód.

To mniej więcej w tym miejscu mogło dojść do tragedii. Tym fragmentem nyskiej obwodnicy jechał kierowca, którego niemal staranował jadący pod prąd samochód!

To mniej więcej w tym miejscu samochód jadący pod prąd niemal staranował innego kierowcę
Autor: Google Maps/Screenshot

Dzięki czujności i wyczuciu autora nagrania, do wypadku nie dochodzi, ale od zderzenia dwóch samochodów dzielą centymetry.

Trudno oszacować prędkość kierowcy jadącego pod prąd obwodnicy, nie widać też, kto prowadzi samochód.

Jak kierowca trafił na złą stronę obwodnicy? Trudno powiedzieć. Całe szczęście do wypadku nie doszło.