Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

i

Autor: EKO-SOLAR JAROSZ Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

2021-11-10 6:00

Czy w roku 2021 fotowoltaika się opłaca? Jak zmniejszyć swoje rosnące rachunki za prąd i dołączyć do grona prosumentów? To najlepszy moment na inwestycję w fotowoltaikę i odnawialne źródła energii w Twoim domu, gospodarstwie i firmie. Wkrótce zmienią się przepisy dotyczące fotowoltaiki. Co to oznacza dla osób zainteresowanych domowymi instalacjami i pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca? Podpowiadamy wspólnie z ekspertami firmy EKO-SOLAR JAROSZ.

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Czy w tym momencie warto inwestować w domowe instalacje OZE? Jak zmienią się przepisy dotyczące rozliczeń energii z fotowoltaiki i co to oznacza dla prosumentów? Zobacz najważniejsze informacje na temat opłacalności instalacji fotowoltaicznych w 2021 roku.

W Polsce i na całym świecie rośnie popularność instalacji fotowoltaicznych. Nic dziwnego! To wyraźny trend, bo ci, którzy zdecydują się na taką inwestycję, mogą dużo zaoszczędzić, a rządowe programy wsparcia i odliczeń powodują, że koszt budowy instalacji fotowoltaicznych spada. Komu i w jakich przypadkach opłaci się inwestycja w prąd ze słońca? Czy w 2021 roku fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika 2021. Dlaczego warto? Czy fotowoltaika się opłaca?

Czy fotowoltaika się opłaca? Panele słoneczne są bez wątpienia efektywnym i ekologicznym sposobem na wytwarzanie własnej energii. Dzięki jednorazowej inwestycji będziemy mogli przez lata oszczędzać na rachunkach za prąd, a te – jak wiemy – są i będą coraz wyższe. Inwestycja w fotowoltaikę może się zwrócić już po pięciu latach, a później to już czysty zysk – dosłownie i w przenośni.

Instalacja własnych paneli daje też częściową niezależność od dostawców energii i poczucie większej wolności. A Ty, z jakiego powodu chcesz zamontować fotowoltaikę? Niezależnie od motywacji, to właśnie teraz jest na to najlepszy czas. I nie jest to slogan reklamowy, a fakt, wynikający z nadchodzącej zmiany przepisów.

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

i

Autor: EKO-SOLAR JAROSZ Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

Fotowoltaika – nowe przepisy. Jak rozliczą prosumentów? Od kiedy?

W 2022 roku zmienią się przepisy dotyczące fotowoltaiki. Od kwietnia przyszłego roku prosumenci będą rozliczać się z nadwyżek produkowanej energii elektrycznej inaczej niż przez ostatnie lata. – Będzie ona automatycznie sprzedawana do energetyki po cenach hurtowych, a posiadacz instalacji będzie ją odkupował po cenach detalicznych – tłumaczą eksperci firmy EKO-SOLAR JAROSZ. Dotąd mogliśmy oddawać i odbierać zmagazynowaną nadwyżkę energii. Wkrótce będziemy ją sprzedawać, a później kupować. Jest jednak szansa, by nadal korzystać z dotychczasowych, korzystniejszych przepisów. Jak to zrobić?

Nowe przepisy o fotowoltaice wejdą w życie w kwietniu 2022 roku. Jednak ci, którzy rozpoczną realizację inwestycji w panele fotowoltaiczne do tego czasu, będą mogli jeszcze przez 15 lat rozliczać się na starych zasadach. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie: czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku, to brzmi ona: „tak” – i to jak nigdy wcześniej i nigdy później.

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

i

Autor: EKO-SOLAR JAROSZ Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

Oszczędzamy na rachunkach za prąd, a do tego jesteśmy częścią zielonej rewolucji – wspieramy ekologię i odnawialne źródła energii. Czy w 2021 roku fotowoltaika się opłaca? Tak. I to bardzo. Zwłaszcza do czasu wejścia w życie nowych, zmieniających się przepisów – podpowiadają eksperci z firmy EKO-SOLAR JAROSZ.

Fotowoltaika. Koszty: dotacje, programy, odliczenia. Jak oszczędzić?

Inwestycja w fotowoltaikę zwiększa niezależność energetyczną i pozwala na oszczędności. To także sposób na podniesienie wartości domu lub działki. A dzięki istniejącym programom dotacji i odliczeń, koszt budowy i instalacji paneli fotowoltaicznych można obniżyć nawet o połowę. Wówczas taka inwestycja może się zwrócić nawet za pięć lat.

Rządowy program „Mój prąd” pozwala na zwrot do 50 proc. kosztów instalacji paneli w gospodarstwie domowym – do 3 tys. złotych. Z kolei program „Agroenergia dla gospodarstw rolnych” daje szansę na zwrot do 40 proc. kosztów inwestycji.

Ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę. Od 2019 roku właściciele domów jednorodzinnych inwestujący w „oszczędności energetyczne” mogą odliczyć poniesione koszty od podatku. Ulga termomodernizacyjna przysługuje też na fotowoltaikę i polega na odliczeniu 19 proc. przy finansowaniu ze środków własnych lub 21 proc. przy kredycie. – Zwrot można uzyskiwać corocznie do momentu otrzymania całej kwoty, ale maksymalnie przez sześć lat – podpowiadają eksperci firmy EKO-SOLAR JAROSZ. I przypominają, że dotacje w ramach programu „Mój prąd” i ulga termomodernizacyjna się nie wykluczają – możemy skorzystać z obu rozwiązań.

W programie „Czyste Powietrze” na zestaw pompa ciepła plus instalacja fotowoltaiczna można uzyskać dotację do 37 tys. złotych. Zdaniem ekspertów, skorzystanie z obecnych programów, projektów i odliczeń pozwala obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznych o połowę, a dzięki temu czas zwrotu takiej inwestycji znacząco się skraca – nawet do pięciu lat.

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

i

Autor: EKO-SOLAR JAROSZ Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

Fotowoltaika. Najważniejsze informacje. Od czego zacząć?

Ceny prądu idą w górę i w przyszłości będzie podobnie. Warto więc już teraz zdecydować się na inwestycję w fotowoltaikę, by skorzystać ze starych przepisów i dotychczasowych zasad rozliczeń oraz zwiększyć swoją niezależność energetyczną. Jak zacząć? Pierwszy krok to kontakt z doświadczoną firmą zajmującą się instalacją paneli fotowoltaicznych. Jej pracownicy najpierw tworzą darmową symulację kosztów inwestycji i proponują dostępne rozwiązania. Później podpisanie umowy i montaż, a po zgłoszeniu formalności rozpoczynamy oszczędzanie.

W firmie EKO-SOLAR JAROSZ z Namysłowa klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo, darmowy audyt, pomoc w formalnościach oraz finansowaniu. Firma jest zdobywcą nagrody w kategorii „najlepsza instalacja domowa 2020 roku” według austriackiej firmy Fronius. Zobacz wyróżniony projekt i jego realizację!

Oblicz koszt instalacji fotowoltaicznej dopasowanej do Twoich potrzeb. Skorzystaj z kalkulatora fotowoltaicznego: www.solarkalkulator.pl.

Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

i

Autor: EKO-SOLAR JAROSZ Czy fotowoltaika opłaca się w 2021 roku? Zobacz, jak oszczędzić!

EKO-SOLAR JAROSZ

www.eko-solar.eu

Eko-Solar - Elektrownie Słoneczne na Facebooku!

+48 77 4442000

Biuro projektowo-handlowe: ul. Armii Krajowej 27a, 49-300 Brzeg

EKO-SOLAR Sp. z o.o. Wszeradów 2, 46-100 Namysłów