usk opole

i

Autor: Google Earth/screenshot Opole: Uniwersytecki Szpital Kliniczny zmienia zasady odwiedzin pacjentów. Tak łatwo już nie wejdziesz!

Do szpitala tak łatwo nie wejdziesz! W Opolu tylko w "sytuacjach nadzwyczajnych"

2021-11-04 12:10

Odwiedziny w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym ograniczone. Od czwartku (04.11.21) wprowadzone zostały nowe, czasowe zasady. "Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w Polsce - wzrost zakażeń SARS-CoV-2" - komentują władze placówki. Jak wyglądają nowe zasady w USK?

Nowe zasady odwiedzin w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka, mając na uwadze galopujący wzrost zakażeń koronawirusem, wprowadza od czwartku (04.11.21) nowe zasady odwiedzin pacjentów. Zostały wprowadzone czasowo, w myśl zarządzenia dyrektora USK i będą obowiązywały do czasu ustania zagrożenia epidemiologicznego.

Zobacz też: Opole: Szokujące akcje antyszczepionkowców! Straszą uczniów?!

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

USK Opole: Nowe zasady odwiedzin pacjentów. Od 4 listopada do... końca zagrożenia

Nowe zasady zakładają odwiedziny tylko w sytuacjach nadzwyczajnych i po uprzednim uzgodnieniu z kierownikiem , ordynatorem, czy lekarzem dyżurującym na danym oddziale. Wszyscy odwiedzający mają obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekcji rąk. Zmiany dotyczą także dostarczania pacjentom paczek; można je zostawiać codziennie w godz. 7.00-16.00 na portierni szpitala. Dostarczone paczki muszą być zamknięte oraz opisane (imię i nazwisko oraz oddział na którym przebywa pacjent).

Wszystkie zmiany wprowadzono na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, § 10 ust. 4 Statutu USK w Opolu, § 6 ust. 3 Regulaminu Organizacyjnego USK w Opolu.

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?