Eksplozja materiałów wybuchowych na stacji paliw. 40-latek poparzony

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich Eksplozja materiałów wybuchowych na stacji paliw. 40-latek poparzony

Mężczyznę zabrał śmigłowiec LPR

Eksplozja materiałów wybuchowych na stacji paliw. 40-latek poparzony

2023-03-10 22:24

Dramat na stacji paliw w Leśnicy w województwie opolskim. Strażacy zostali wezwani do wypadku, w wyniku którego poparzony został około 40-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do eksplozji materiałów wybuchowych.

Leśnica. Wybuch na stacji paliw

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 marca, po godz. 18. Służby ratownicze otrzymały informację o eksplozji, w wyniku której na parkingu, na stacji paliw w Leśnicy, ranny został około 40-letni mężczyzna.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że na parkingu stacji paliw znajduje się mężczyzna, który doznał poparzeń prawdopodobnie wskutek wybuchu materiałów pirotechnicznych. U poszkodowanego doszło do zapalenia się ubrania. Z mężczyzną była kobieta, która nie doznała żadnych obrażeń – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Następnie poszkodowany został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki