Fundacja Kornice. Kościół nagradza Mateusza Kłoska! Napastnik w drużynie boga

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER Fundacja Kornice. Kościół nagradza Mateusza Kłoska! "Napastnik w drużynie boga"

"Napastnicy boga" nagrodzeni przez Kościół

Zasłynął z hasła "Gdzie są te dzieci?", dostał nagrodę od Kościoła! Mateusz Kłosek, "napastnik Boga"

2022-10-24 12:33

"Misja mężczyzny: dać świadectwo", "Gdzie są te dzieci?", czy "kochajcie się mamo i tato". Za wszystkimi tymi billboardami stoi jedna fundacja - Fundacja Kornice (Nasze Dzieci), i jeden człowiek - Mateusz Kłosek. Ofensywne promowanie wiary katolickiej za grube miliony złotych obiegło całą Polskę, podgrzewając temperaturę sporu wokół ich treści. Teraz Kościół nagrodził pomysłodawcę billboardów, "napastnika boga".

Tylko dwumiesięczny budżet "Fundacji Nasze Dzieci - edukacja, zdrowie i wiara" (podpisującej się na billboardach jako "Fundacja Kornice") z czerwca i lipca br. oszacowano na ponad 26 milionów złotych. Tyle kosztowało "ozdobienie" całej Polski ideologicznymi billboardami potępiającymi aborcję, czy przekonującymi, że misją mężczyzny jest "dać świadectwo". W następstwie Kornice, niewielka wioska w woj. śląskim, stała się wyjątkowo rozpoznawalna, podobnie jak sam właściciel pochodzącej stamtąd fundacji - Mateusz Kłosek, miliarder, właściciel firmy produkującej okna. Teraz nagrodził go biskup z Opola.

Zobacz też: Opole odwraca się od Kościoła?! Dotarliśmy do ciekawych danych

To on stoi za konserwatywnymi billboardami. Diecezja Opolska nagrodziła Mateusza Kłoska. Rzecznik komentuje decyzję

W sobotę (22 października) diecezja opolska wręczyła nagrody Hyacinthus Opoliensis, dedykowane osobom, które "znacząco przyczyniły się do kulturowego i duchowego rozwoju Śląska Opolskiego". Obok Alferda Bączkowicza (organista) i Rajmunda Adamietza (organizator akcji charytatywnych), diecezja opolska wyróżniła Mateusza Kłoska. Ale wcale nie za akcję  billboardową. A przynajmniej nie wyłącznie za nią.

- Jest zasłużony, dzięki niemu powstały m.in. dwie kaplice wieczystej adoracji, wsparł je nie tylko finansowo, ale po prostu swoją osobą. To kaplice w Piotrowicach Wielkich i Opolu (przy kościele na górce - red). Adoracje trwają tam całą dobę. To niezwykle ważne dzieło. Podobnie jak Klasztor Sióstr Zawierzanek, także w Piotrowicach Wielkich - komentuje dla SE.pl rzecznik diecezji opolskiej Joachim Kobienia.

Na pytanie, jak diecezja odnosi się do akcji billboardowej, rzecznik odpowiada, że absolutnie nie stoi ona w sprzeczności z ideami Kościoła.

To, co jest na billboardach, jest przecież nauczaniem kościoła, to jest ewangelizacja. Forma to inna sprawa, ale jeżeli bylibyśmy przeciwni temu co tam jest, musiałbym powiedzieć że jesteśmy przeciwni temu, co nauczamy. My to głosimy. Taki jest współczesny świat, wymaga także pewnych współczesnych środków głoszenia ewangelii

"Napastnik boga" Mateusz Kłosek nagrodzony w Opolu

Rajmund Adamietz i Mateusz Kłosek w trakcie sobotniej uroczystości w Auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu zostali uhonorowani wspólną laudacją, którą wygłosił ks. prof. Jerzy Kostorz. Rozpoczął od kwiecistych porównań... piłkarskich. W myśl jego słów, obaj przedsiębiorcy są "napastnikami grającymi w drużynie Pana Boga i Kościoła".

Ksiądz Kostorz jest bardzo zaangażowany w sport, w PZPN zasiada, zdaje się, w jakiejś komisji. Nie dziwi mnie to porównanie, wynika z jego natury - komentuje krótko Kobienia.

Zobacz też: To początek końca Opola?! Jest gorzej, niż myśleliśmy. Naukowcy: "Katastrofa"

Sonda
Co sądzisz o billboardach Fundacji Kornice?
Z Opola do Hollywood. Amanda Drożdż polskim akcentem w kulturze Juggalos.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki