Kierowca BMW stracił prawo jazdy! Tajniacy mieli sporo pracy!

2020-01-27 15:42 MG
BMW
Autor: Policja/Zdjęcie poglądowe BMW zatrzymane! Policja: "Stanowczo za szybko"

Policjanci nyskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 59-latek, który jechał osobowym bmw z prędkością 118 km/h. Drugi kierowca nie dość, że przekroczył prędkość o ponad 30 km/h, jeszcze był...pijany. W obu przypadkach kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy patrolują ulice również z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. To dzięki takiemu rozwiązaniu, funkcjonariusze przerwali niebezpieczną jazdę dwóm kierowcom.

Najpierw wpadł 59-letni kierowca bmw. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. Mieszkaniec Głubczyc przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 70 km/h.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Pomiar pokazał 91 km/h na ograniczeniu do sześćdziesięciu. Kierowcą opla był 37-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Ponadto, mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcę bmw policjanci dodatkowo ukarali mandatem karnym, a kierowca opla odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.