Konfederacja i Lewica głosuje na TRZASKOWSKIEGO. Ruch Narodowy: "To nie jest Konfederacja" [2 TURA WYBORY 2020 Opole]

2020-07-09 17:11 Michał Górecki
Konfederacja, Lewica i Młodzi Demokraci z opolskiego zagłosują na Trzaskowskiego. Na pewno?
Autor: AP, FACEBOOK Konfederacja, Lewica i Młodzi Demokraci z opolskiego zagłosują na Trzaskowskiego. Na pewno?

Młodzieżówki Konfederacji i Lewicy z opolskiego w 2 turze wybiorą Trzaskowskiego. Taka decyzja wybrzmiała na wspólnej konferencji tych dwóch środowisk. "W pierwszej głosowałem sercem, w drugiej będę rozumem" - komentują niektórzy. Ruch Narodowy wskazuje jednak, że w województwie opolskim nie ma czegoś takiego, jak młodzieżówka Konfederacji. Stanowisko Ruchu Narodowego, które wchodzi w skład Konfederacji jest więc inne.

Aktywiści młodzieżówek opolskich wspierający Krzysztofa Bosaka i Roberta Biedronia podczas wspólnej konferencji ogłosili, że w drugiej turze poprą Rafała Trzaskowskiego. Problem polega na tym, że oficjalnej młodzieżówki Konfederacji na Opolszczyźnie nie ma. Jest młodzieżówka Partii KORWiN. Ruch Narodowy - wchodzący przecież w skład Konfederacji - ma już inne stanowisko.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"W pierwszej turze głosowałem sercem! W drugiej turze będę głosować rozumem!" - pisze na Facebooku Piotr Paszkiewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów, i wskazuje na Trzaskowskiego. Gazeta Wyborcza przekazuje, że Kamil Wencel - prawdopodobnie sympatyk formacji KORWiN - argumentował, że choć oficjalnie Konfederacja nie przekazała swoich głosów na żadnego z kandydatów - w tej sprawie z Lewicą i Młodymi Demokratami spoiwem okazała się większa bezstronność Rafała Trzaskowskiego.

Młodzi Demokraci na Trzaskowskiego

Tomasz Gajda, przewodniczący Młodych Demokratów mówi jasno: chodzi o edukację.

Dziś wszystkie niesnaski porzuciliśmy. Rozmawiamy tylko o jednym temacie, o deformie edukacji Pani Anny Zalewskiej, która wszystkich wkurzyła tak samo. Do normalnej polityki wrócimy 13 lipca. Tutaj wyższy cel nam przyświeca w tym momencie, jesteśmy tutaj dla Pana Trzaskowskiego, dla nowoczesnej edukacji

Demokraci i Lewica z opolskiego wspiera Trzaskowskiego. A Konfederacja?

Stanowiska przedstawicieli tych dwóch formacji: Młodej Lewicy i Demokratów są więc jasne. A Konfederacja? Nie wiadomo.

Nie ma czegoś takiego, jak Opolska Młodzieżówka Konfederacji. Osoba, Kamil Wencel, który występuje w wywiadzie, jest działaczem młodzieżówki KORWiN'a. Stanowisko Ruchu Narodowego z Opolszczyzny jest zgodne z oświadczeniem, czyli ze stanowiskiem Krzysztofa Bosaka. Zostawiamy decyzję sumieniu działaczy i sympatyków. Nikt związany z Ruchem Narodowym nie brał udziału w tej konferencji prasowej

- informuje w rozmowie z Super Expressem Michał Maliński - prezes koła Ruchu Narodowego w Opolu.

Super Sport 10 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.