Luzowanie obostrzeń. Do kiedy noszenie maseczek w Opolu? [Konferencja premiera 28.04.21 r.]

2021-04-28 11:33 Michał Górecki
Maseczki zostaną z nami dłużej niż pandemia
Autor: SHUTTERSTOCK Maseczki zostaną z nami dłużej niż pandemia

Luzowanie obostrzeń, konferencja premiera Mateusza Morawieckiego w środę 28 kwietnia. Do kiedy noszenie maseczek? Wreszcie poznaliśmy datę zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W środę przed 10.30 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Znamy już nowe rozwiązania. Co się zmieni w województwie opolskim od 1 maja? Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń?

Do kiedy noszenie maseczek w województwie opolskim? Luzowanie obostrzeń na Opolszczyźnie

Do kiedy noszenie maseczek? Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w środę 28 kwietnia przyniosła odpowiedzi na piętrzące się pytania mieszkańców wszystkich regionów. To już pewne, Polska luzuje obostrzenia - i zaczyna od otwarcia salonów fryzjerskich!

Zobacz więcej: Konferencja premiera. Koniec obowiązkowych maseczek. Daty znoszenia obostrzeń [Zapis relacji]

Luzowanie obostrzeń. Branża beauty wraca, a za nią kolejne. Do kiedy obowiązek noszenia maseczki?

Od 1 maja 2021 w Polsce zaczynają obowiązywać jednolite obostrzenia epidemiczne w całym kraju. To oznacza, że od tego dnia działalność fryzjerów i kosmetyczek będzie mogła zostać wznowiona. Zaraz za nią ma nastąpić otwarcie kolejnych branż. Poznaliśmy też datę możliwego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W tym przypadku, wszystko będzie zależało od wskaźnika zakażeń na 100 tys. osób, jeżeli spadnie poniżej 15, maseczki przestaną być obowiązkowe.