Nowe przepisy: Czy opolanie dostaną mandat za odpoczynek na działce?

2020-04-06 11:27 MG
Opole: Czy możemy działkować? Za co mandat 5.000 zł?
Autor: Joanna Dubaj/publicdomainpictures Opole: Czy możemy działkować? Za co mandat 5.000 zł?

Walka z pandemią koronawirusa w Polsce przebiega pod znakiem kolejnych obostrzeń i zakazów. Zgodnie z tymi najnowszymi, nie możemy m.in. odwiedzać lasów. Co z działkowcami? Czy w ramach relaksu, czy spędzania czasu wolnego można przebywać na terenie swojego ogródka działkowego?

Jak koronawirus ogranicza nasze prawa? W ostatnim czasie pojawiło się wiele pytań dot. konkretnych, przykładowych sytuacji, w których policjanci potencjalnie mogliby wręczyć mandat ( zwykle w wys. 5.000 zł). Czy w związku z tym opolanie mogą jeździć i spędzać czas na swoich działkach, często oddalonych od miejsca zamieszkania? Tak. W rejestrze miejsc, w których obowiązuje zakaz przebywania, nie widnieją ogrody działkowe

Czytaj też: Kwarantanna w Polsce: Nowe zasady. Co wolno, a czego nie?

Rozporządzenie, które weszło w życie 31 marca budzi wątpliwości wielu karnistów; głównie punkt, który definiuje możliwości w przemieszczaniu się - "w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego". Obowiązują one również działkowców, a zatem policyjnych kontroli możemy się spodziewać także na ogródku działkowym, ale przebywanie na jego terenie nie jest zabronione. Obowiązują jednak pewne zasady.

Chodzi o to, by w częściach wspólnych - alejkach czy placach - należących do ogrodów nie gromadzić się, by zachować odpowiednią odległość i nie zapraszać wzajemnie np. na grillowanie.- Urządzanie spotkań towarzyskich i gromadzenie się większej ilości osób na terenie działki jest przede wszystkim nieodpowiedzialne. W ten sposób naraża się życie i zdrowie swoje oraz innych osób. Przepisy nie zabraniają działkowcom wykonywania niezbędnych potrzeb związanych z utrzymaniem działki.

głosi komunikat Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Koronawirus opolskie

Hotplota dla Super Raport: Harry Styles uwieziony, Tekashi w domu, Cardi B z objawami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.