Nysa. Pieszy zmieciony z przejścia. To wygląda strasznie, kierowca w ogóle nie hamował! [WIDEO]

2021-04-28 14:52 Michał Górecki
Nysa. Pieszy zmieciony z przejścia dla pieszych! To wygląda fatalnie [WIDEO]
Autor: Święte Krowy Nysa/Facebook Nysa. Pieszy zmieciony z przejścia dla pieszych! To wygląda fatalnie [WIDEO]

Potrącenie pieszego w Nysie. W środę 28 kwietnia w okolicy Nyskiej Energetyki Cieplnej doszło do wypadku na przejściu dla pieszych. Mężczyzna prowadzący swój rower został zmieciony przez samochód osobowy. Wszystko uchwyciły kamery.

Nysa. Przed 9.00 rano mężczyzna przechodzi przez pasy, prowadząc swój rower przy prawym boku. Próbuje przejść przez dwupasmówką ulicę Jagiellońską. Mijając jeden jej fragment, zatrzymuje się na wysepce i ma przed sobą kolejne przejście dla pieszych. Rusza, od tego momentu mijają jeszcze dobre 4, czy 5 sekund, kiedy z jego prawej strony nadjeżdża duży czarny samochód osobowy. Na monitoringu widać, że widoczność była doskonała; mimo to kierowca czarnego wozu nie hamuje. Mężczyzna z potężną siłą uderzony przez samochód odlatuje na parę metrów i pada na chodniku. 

Nieuważny kierowca natychmiast wychodzi z wozu, zastawiając jednocześnie całą szerokość drogi. Zbiegają się inni świadkowie i razem próbują pomóc poszkodowanemu. Z obecnych ustaleń policyjnych wynika, że 62-letni kierowca czarnej osobówki (Kii) był trzeźwy, podobnie jak 64-letni mężczyzna na przejściu dla pieszych. Agnieszka Huczek, oficer prasowa nyskiej policji zdradza, że potrąconego pieszego zabrało z ratownictwo medyczne do szpitala w Nysie. O losie kierowcy zdecyduje policja, ale szczegóły na razie nie są znane.

Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod rozpędzony samochód