Okradł starszą kobietę na 20.000 zł! Policja publikuje portrer pamięciowy

2019-11-29 13:59 MG
Portret pamięciowy
Autor: opolska.policja.gov Mężczyzna wyłudził od kobiety 20 tys. zł

29 sierpnia 2019 roku w Krapkowicach mężczyzna z portretu pamięciowego oszukał starszą kobietę na 20 tys. zł. Seniorka była przekonana, że przekazuje pieniądze prawdziwemu policjantowi.

Policja z Opola opublikowała zdjęcie portretu pamięciowego, który sporządzono na podstawie zeznań kobiety, która oddała mu 20 tys. zł. Oszust podawał się za policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, dzwonił do mieszkańców Krapkowic, twierdząc, że pracownicy banków lub poczty fałszują dane kont, rachunków bankowych i dane osobiste. W ten sposób mieli narażać mieszkańców Krapkowic na niebezpieczeństwo utraty pieniędzy.

Kobieta zaciągnęła kredyt w swoim banku w wysokości ponad 20 tys. zł., po czym przekazała je w rejonie targowiska przy ulicy Drzymały mężczyźnie podającemu się za funkcjonariusza policji.

Rysopis podejrzanego o współudział

Mężczyzna w wieku około 60 lat, niski, krępej budowy ciała, siwe włosy i wąs, ubrany w niebieską koszulkę i niebieskie jeansy. Mężczyzna posiadał przy sobie granatową torbę na ramię.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z  Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach: tel. 77/4079723  lub z najbliższą jednostką Policji telefon alarmowy 112.