Opole: Pierwszy przypadek COVID-19 w SZKOLE! Prawie 40 osób na KWARANTANNIE!

Test na koronawirusa
Autor: Shutterstock Bezpłatne szczepionki na grypę w Toruniu. Gdzie dostać? / Zdjęcie ilustracyjne

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w środę 9 września u jednego z uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. To trzecia szkoła z Opolszczyzny, której uczniowie trafili pod kwarantannę i pierwsza w samym Opolu.

Fatalne informacje prosto z Urzędu Miejskiego w Opolu i sanepidu. W środę (9 września) jeden z uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Ogromne konsekwencje, kolejna klasa na kwarantannie.

Opole. Koronawirus w Zespole Szkół Mechanicznych. Cała klasa na kwarantannie

Pierwszy przypadek koronawirusa wśród opolskich uczniów.

Zobacz też: Opolskie: Dwie szkoły potwierdziły COVID-19 w pierwszym tygodniu nauki

Jedna z klas w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu decyzją sanepidu poddana została kwarantannie. To w związku z pozytywnym wynikiem ucznia klasy drugiej technikum

- przekazuje rzecznik prasowa UM Katarzyna Oborska-Marciniak.

Zakażony uczeń pochodzi z Dobrzenia Wielkiego. Zdaniem sanepidu, chłopak zakaził się lokalnie. Po uzgodnieniach z sanepidem, na kwarantannę wysłano 33 uczniów oraz 6 nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w piątek (4 września). Izolacji domowej, która potrwa do 14 września, poddane zostały także ich rodziny.

Jak przekazuje rzecznik prasowa, chory uczeń od poniedziałku (7 września) nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę - zdaniem służb - nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli.

Dyrekcja szkoły przygotowuje już koncepcję zdalnego nauczania zarówno dla uczniów, jak i pedagogów. Wszyscy czują się dobrze, włącznie z osobą, która ma pozytywny wynik.

Służby sanitarne w najbliższym czasie przeprowadzą  badania wśród osób z innych szkół, którzy również mogli mieć kontakt z zakażonym uczniem. Jest to pierwszy i na tę chwilę jedyny potwierdzony  przypadek COVID-19 w szkołach w Opolu. Sanepid zaznacza jednak, że te dane szybko mogą ulec zmianie.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy”
Autor: Wydawnictwo Harde Książka „Pandemia. Dzieje zarazy”
HERBI w wyścigu GSMP Pezinok Baba na Słowacji