Opole: po przejściu nawałnicy połamane drzewa, zniszczone przystanki

i

Autor: archiwum prywatne/ Arkadiusz Wiśniewski - Facebook Opole: po przejściu nawałnicy połamane drzewa, zniszczone przystanki

Opole po przejściu nawałnicy. Śródmieście w ruinie! Mieszkańcy publikują ZDJĘCIA

2022-08-19 21:13

Potężna komórka burzowa przeszła przez opolskie niebo. Piątkowy wieczór jest pierwszym, który miał uwolnić nas od kilkudniowego, uporczywego upału. Temperatury wreszcie spadły, ale tym samym ulicami popłynęły setki litrów wody. Mieszkańcy publikują zdjęcia zrujnowanego Śródmieścia.

Opole po przejściu nawałnicy. Zbliżający się weekend (20-21.08.22) niesie całe spektrum niebezpiecznych zjawisk pogodowych; od upałów i burz, przez ulewne deszcze, po grad z silnym wiatrem. Wyładowania atmosferyczne w piątkowy wieczór ulżyły nam w upałach - temperatura nareszcie spadła poniżej 30°... ale nie ma nic za darmo. Ulicami miasta popłynęły setki litrów wody. Media społecznościowe, podobnie jak ulice, się zalały. Zdjęciami.

Opole: Nawałnica spustoszyła Śródmieście! Mieszkańcy publikują zdjęcia [GALERIA]

Od 18.00 w samym Opolu strażacy walczą z żywiołem i setkami zgłoszeń od mieszkańców. Pierwsze 100 spłynęło zaledwie po kilkudziesięciu minutach. W całym województwie opolskim do sobotniego poranka obowiązują ostrzeżenia pogodowe 2. stopnia. Intensywne opady deszczu, silny wiatr i burze przeciągną się aż do środy (24 sierpnia). Synoptycy IMGW wydali już prognozowane ostrzeżenia pogodowe; 2. i 1. stopnia.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany