Opole: Zakaz kąpieli na Bolko! Sanepid ostrzega mieszkańców

i

Autor: UM Opole Opole: Zakaz kąpieli na Bolko! Sanepid ostrzega mieszkańców

Sanepid ostrzega

Opole: Sanepid zamyka kąpielisko Bolko! Co wykryto w wodzie?

2022-08-26 9:24

Sanepid przebadał próbki wody z kąpieliska Bolko i... zamknął plażę. MOSiR, sprawujący pieczę nad kąpieliskiem, przekazuje, że od czwartku 25 sierpnia Kąpielisko Bolko jest nieczynne dla kąpiących - źródłem problemu jest bakteria e-coli.

Kąpielisko Bolko zamknięte. Sanepid przebadał próbki wody i podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu obiektu. - Do odwołania Kąpielisko Bolko pozostaje niedostępne dla kąpiących - czytamy na stronie opolskiego MOSiR-u. Nieco więcej zdradził rzecznik prasowy UM w Opolu Adam Leszczyński.

Zobacz też: Opole: Bunt szkół! Podręcznik do HiT blokowany. Historia i teraźniejszość: które szkoły rezygnują? [LISTA SZKÓŁ OPOLE]

Jakość wody na kąpielisku "BOLKO" nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, woda jest nieprzydatna do kąpieli [...]

Wyborcza precyzuje stanowisko Głównego Inspektoratu Sanitarnego; "czerwoną flagę" na Bolko wywieszono z powodu przekroczenia jednostki bakterii Escherichia Coli. Bakteria E-Coli (zwana bakterią okrężnicy) stanowi realne zagrożenie dla ludzkiego organizmu. Wśród najczęstszych objawów zatrucia wymienia się wymioty, wysoką gorączkę, biegunkę i zawroty głowy.

Sonda
Planujesz wyjechać z Opola/woj. opolskiego?
Nasi Partnerzy polecają