Sąd okręgowy w Opolu

i

Autor: Marcin Michalski

Opole. Sędziowie będą nadrabiać zaległości. Wokanda rośnie

2020-05-26 17:00

Do Opolskiego sądu na wokandę wracają sprawy; zarówno te cywilne, jak i karne. Największe zaległości są jednak w wydziale karnym. Już niedługo także pracownicy biura podawczego wrócą na stanowiska.

Do opolskiego sądu na wokandę wracają sprawy karne. Na początek mniejsze, te większe jeszcze zaczekają. Początek już od 1 czerwca.

[...] będziemy w tych sprawach karnych wyznaczali coraz więcej rozpraw. Początkowo będą te sprawy drobniejsze, gdzie nie jest zaangażowana większa liczba osób. Sprawy jednoosobowe, z jednym oskarżonym. Na razie w tych sprawach mniej pilnych nie będziemy jeszcze przesłuchiwali tych świadków

- mówi rzecznik Sądu Okręgowego z Opola Daniel Kliś.

Nowy rygor dotyczy także wydziału spraw cywilnych, sędziowie będą mogli prowadzić więcej spraw, ale jak zaznacza Kliś, to wciąż nie jest jeszcze "powrót do normalności".

Komentator sportowy o piersiach Brodnickiej. Magazyn #HOT Ewy Wąsikowskiej-Tomczyńskiej

Nie nazwałbym tego jeszcze normalnym trybem orzekania. Sądy będą orzekały w większym zakresie od 1 czerwca. Zmieniły się przepisy, jeśli chodzi o postępowanie cywilne, wprowadzona została możliwość rozpoznawania części spraw na posiedzeniach i rozprawach niejawnych, także w drodze wideokonferencji

- relacjonuje, dodając, że to wszystko od 1 czerwca.

Nie zmieni się jedno - zalecenia sanepidu. Bo choć do w miarę normalnego działania wraca biuro podawcze, wejść wciąż mogą tylko osoby w maseczkach. I tylko po zmierzeniu temperatury.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!