Opolskie: 30 przypadków koronawirusa! Coraz więcej zachorowań na COVID-19

2020-03-28 18:38 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: PJ / archiwum se.pl

W województwie opolskim jest już 30 potwierdzonych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2! Coraz więcej zachorowań na COVID-19 jest odnotowywanych w całym kraju. Liczba zakażonych zbliża się do 1500. Siedemnaście osób nie żyje!

Województwo opolskie. W sobotę potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa w regionie. W sumie – jak informuje tamtejszy Urząd Wojewódzki – jest ich już 30!

To kobieta w wieku średnim z powiatu strzeleckiego. Jej stan jest stabilny – informuje Opolski Urząd Wojewódzki. Chora jest hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Zaraziła się prawdopodobnie przez lokalną transmisję koronawirusa.

Według ostatnich danych, w regionie hospitalizowanych jest 30 osób, u których stwierdzono lub podejrzewana jest obecność koronawirusa. Kwarantanną objęto ponad 450 osób.

Z 30 odnotowanych przypadków – trzy zostały wyleczone.

W całej Polsce od początku epidemii odnotowano 1481 przypadków koronawirusa. 17 z nich zakończyło się śmiercią. Dziś w Lublinie na COVID-19 zmarł 70-letni mężczyzna.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.