Opolskie: Bankomaty WYBUCHŁY już w 6 miejscowościach. Passa eksplozji trwa

2021-04-08 12:32 Michał Górecki
Wysadzili bankomat w Sokołowie Podlaskim. Pieniądze nie wyleciały. Chwycili za kanister
Autor: Pixabay

Kolejna eksplozja bankomatu w województwie opolskim. W czwartek 8 kwietnia łupem miały paść pieniądze z urządzenia w Pokoju (powiat namysłowski). Wiadomo, że tym razem złodziejom nie udało się dostać do gotówki. Od końca 2020 roku na Opolszczyźnie doszło już do podobnych eksplozji w 6 miejscowościach.

Funkcjonariusze z namysłowskiej grupy dochodzeniowo-śledczej w czwartek 8 kwietnia zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia; w miejscowości Pokój w powiecie namysłowskim. Ok. 3.00 w nocy doszło tam do próby kradzieży gotówki z bankomatu. Oficer prasowy namysłowskiej komendy asp. Paweł Chmielewski zdradził w rozmowie z Radiem Opole, że z bankomatu nie zniknęła gotówka.

Do wytypowania podejrzanych o nieudany napad na cudzą gotówkę zabezpieczono już miejski monitoring. Funkcjonariusze przeprowadzili też wywiad środowiskowy wśród okolicznych mieszkańców.

Opolskie. 6 miejscowości w 6 miesięcy

Wybuchające bankomaty to na Opolszczyźnie nie nowość. O pierwszych doniesieniach informowaliśmy w listopadzie 2020 roku: wtedy urządzenia wyleciały w powietrze w Ozimku, Zawadzkiem i Wołczynie. W grudniu (2020 roku) kolejny taki przypadek potwierdzono w Skarbimierzu, później w Zawadzie (koło Turawy).

Po czasie, pojawiły się medialne spekulacje i pierwsze plotki. Część z nich informowała o "punktach kontrolnych", które policja miała ustawić na kilku drogach województwa opolskiego. Okazało się to jednak nieprawdą, a rzecznik prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu Marzena Grzegorczyk dodała w rozmowie z SE.pl, że policja działa nie tylko w sposób oficjalny, ale także operacyjny. Pod tym pojęciem należy rozumieć - generalnie - określone w ustawie niejawne działania wyspecjalizowanych służb i organów państwowych.

Więcej o sprawach i szczegółach konkretnych rabunków przeczytasz w artykułach poniżej. Wszystkie eksplozje miały miejsce pomiędzy 2.00 a 4.00 w nocy

Szok w Sosnowcu. Dwoje młodych ludzi UKRADŁO... siedzisko w autobusie [WIDEO]