Opolskie. DARMOWE maseczki od wojewody! Gdzie i jak je dostać? [WIDEO]

Koronawirus opolskie. Darmowe maseczki od wojewody. Gdzie, jak i kiedy dostać?
Autor: mat.prasowe Biuro Wojewody Opolskiego Koronawirus opolskie. Darmowe maseczki od wojewody. Gdzie, jak i kiedy dostać?

Mieszkańcy województwa opolskiego dostaną 3,5 miliona maseczek ochronnych. W środę 21 kwietnia rozpoczął się proces ich dystrybucji: z Wojewódzkiej Bazy Magazynowej do komend powiatowych straży pożarnej, później do gmin w regionie - a stamtąd już bezpośrednio do mieszkańców. 3,5 miliona sztuk to 4 maseczki ochronne dla jednego mieszkańca Opolszczyzny. Jak, kiedy i gdzie dostać je za darmo?

W środę 21 kwietnia rozpoczął się transport 3,5 mln maseczek ochronnych dla mieszkańców woj. opolskiego. W proces dystrybucji zaangażowane są Komenda Wojewódzka PSP w Opolu i wszystkie komendy powiatowe.

- Transport maseczek rozpoczął się w środę (21 kwietnia - red.)i potrwa do najbliższego piątku – informuje wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który koordynuje akcję dostawy środków ochrony osobistej w regionie. W logistyce pomagają strażacy.

Proces dystrybucji rozpoczął się od Wojewódzkiej Bazy Magazynowej, pierwsze partie maseczek ochronnych wyruszyły do mieszkańców wszystkich powiatów, a łącznie jest ich 3,5 mln - 4 sztuki na każdego mieszkańca Opolszczyzny.

Te maseczki będą dystrybuowane z komend powiatowych straży pożarnej do gmin w regionie. A z gmin trafią już bezpośrednio do mieszkańców – zapewnia wojewoda opolski. Od środowego poranka trwał załadunek maseczek do samochodów ciężkich (kwatermistrzowskich). – Z epidemią nie ma żartów, dlatego zwracam się z apelem do Państwa z apelem o korzystanie z maseczek. Aby to wszystko, co od dziś trafiać będzie do opolskich gmin było przez Państwa używane –  dodaje Kłosowski. 

Darmowe maseczki dla mieszkańców województwa opolskiego. Jak, kiedy i gdzie dostać?

Jak w rozmowie z SE.pl zapewniła rzecznik prasowa wojewody opolskiego Martyna Kolemba-Gaschka, maseczki ochronne są darmowe. - Za ich dystrybucje odpowiedzialne będą gminy, które ustalą klucz przekazywania masek mieszkańcom - precyzuje. Jak więc maseczki trafią do mieszkańców - zdecydują konkretne gminy. Dla przykładu: w Warszawie zorganizowano kilka miejsc w każdej dzielnicy; w stolicy były to urzędy dzielnic, biblioteki, szkoły, ośrodki kultury i sportu, czy placówki medyczne.

Pożar kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku