Opolskie: SPA dla lekarzy. Tak medycy mogą odpocząć po walce z koronawirusem

2020-04-06 9:53 MG
Kędzierzyn-Koźle: W trakcie walki z koronawirusem, lekarze mogą odpocząć w...SPA!
Autor: Google Maps/Screenshot Kędzierzyn-Koźle: W trakcie walki z koronawirusem, lekarze mogą odpocząć w...SPA!

Wojewoda opolski Adrian Czubak uruchomił „Hotel dla Medyka”. Może w nim odpocząć kilkadziesiąt osób, a lekarze, którzy nie chcą narażać swoim rodzin - mogą znaleźć w tymczasowy dom.

Hotel Hugo Business & Spa w Kędzierzynie-Koźlu od blisko dwóch tygodni znany jest jako „Hotel dla Medyka” – może z niego skorzystać kadra medyczna szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu (dla osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem).

Obiekt ma 42 pokoje, restaurację i strefę SPA. Znajduje się poza ścisłym centrum miasta w dzielnicy Sławięcice. Pierwsi goście zjawili się tam już w poniedziałek.

Rola całego personelu medycznego jest nieoceniona. Hotel przygotowany jest na przyjęcie osób, które na co dzień podejmują walkę o zdrowie i życie opolskich pacjentów. W tych trudnych czasach nie możemy jednak zapominać, że Ci nasi bohaterowie, mają również swoje rodziny, bliskich których nie chcą narażać na ewentualną możliwość zakażenia koronawirusem. „Hotel dla Medyka” ma być zatem ostoją i miejscem odpoczynku, nierzadko chwilowym domem dla personelu medycznego

mówi inicjator, wojewoda opolski Adrian Czubak.

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.