Opolskie: W czwartek na drogach akcja policji! Gdzie będą patrole?

2022-05-11 10:14
policja
Autor: pixabay.com

Już w czwartek (12.05.22) opolska policja na terenie całego województwa przeprowadzi akcję pn.: "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych patroli. "Policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych" - czytamy w oświadczeniu komendy.

W czwartek (12.05.22) więcej patroli na drogach. Policja przeprowadzi akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

W czwartek (12.05.22) mundurowi na terenie całego województwa opolskiego przeprowadzą akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Wiadomo, że policjanci będą zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych. To właśnie piesi, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych. Dlatego kierowcy powinni zwrócić na nich szczególną uwagę. Zwłaszcza na przejazdach i przejściach - to tam niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najczęściej ofiarami wypadków - czytamy w uzasadnieniu opolskiej policji.

Zobacz też: Skarbimierz upada po raz czwarty. Droga krzyżowa wójta Pulita. Oceńcie to sami! [ZDJĘCIA]

Mimo, że akcja motywowana jest poczuciem bezpieczeństwa pieszych, nie oznacza to, że mogą się czuć bezkarni. - [...] każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - przypomina opolska komenda. Uwaga! Nie tylko tego dnia (choć zwłaszczego tego) każdy pieszy powinien pamiętać o zakazie korzystania z telefonu na przejściach dla pieszych czy torowiskach. Ten zapis głosi, że użytkowanie "nie powinno prowadzić do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych".

Polecamy: Pandemia zabrała piwo pod chmurką! W Opolu już nie odda?!

W czwartek może się też "oberwać" rowerzystom (zaliczanych do grupy "niechronionych"). Pamiętajcie o obowiązkowych światłach rowerowych i - choć nieobowiązkowej, to ułatwiającej życie - kamizelce odblaskowej.

Paweł Zalewski: Incydent z ambasadorem Rosji był błędem