To nie akcja promująca wegetarianizm, a pomaganie. A dokładniej, dzielenie się.

i

Autor: Podzielmy Się/Facebook

Po świętach zostało jedzenie? TO idealne rozwiązanie: Przekonują influencerzy, aktorzy i muzycy

2019-12-27 9:14

"Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi" - to akcja organizowana od 2015 r. przez ludzi z grupy Podzielmy Się. W tym roku przekonują do oddawania nadwyżek ze świątecznych stołów w oryginalny sposób. Filmem promocyjnym ze znanymi aktorami, muzykami, czy influencerami.

"Fundacja Podzielmy się to organizacja pozarządowa, której misją jest stworzenie świata, gdzie nikt nigdy nie jest głodny i gdzie nie marnuje się żadne jedzeni" - to fragment z oficjalnej strony "Podzielmy Się".

Swoje działania prowadzą od 2015 r., nakłaniając do przekazywania nadmiaru potrzebującym. W tym roku, przy pomocy filmu promocyjnego.

"Nie jem mięsa" - mówi Rafał Masny, członek m.in. grupy Abstrachuje.tv. W jego ślady idą inni, znani szerszej publiczności: Żabson, Julia Kamińska, Beata Sadowska, Maja Bohosiewicz, czy Piotr Kędzierski, wymieniając potrawy, dania, produkty, których unikają. Nie wszyscy mają jednak wybór...

Cała akcja jest w pełni charytatywna, to też organizacja wciąż poszukuje wolontariuszy. A jak pomagać? Można przez choćby zostanie kierowcą, który podarowane jedzenie rozwiezie.

Akcja w Opolu wciąż trwa

W Opolu jedzenie jest przyjmowane w godzinach od 10:00 do 18:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym, który mieści się przy ulicy Popiełuszki 18.

Akcja potrwa do soboty 28 grudnia.