Pracownicy poparzeni. Ich skóra przestała reagować! Jak doszło do tragedii w Krapkowicach?

2022-05-26 14:06
Krapkowice: Poparzeni pracownicy zakładów papierniczych. Jak doszło do tragedii?
Autor: KPP W Krapkowicach Krapkowice: Poparzeni pracownicy zakładów papierniczych. Jak doszło do tragedii?

Tragedia w zakładach papierniczych w Krapkowicach. W środowe popołudnie na terenie zakładu produkcyjnego na jednej z hal doszło do wycieku wrzątku. Troje pracowników zostało dotkliwie poparzonych, na miejscu lądował LPR, który przetransportował rannych do szpitala. Co tam się stało?

Dostępne informacje sugerują na razie nieszczęśliwy wypadek. W środę (25.05.22) przed 14.00 pracownicy przebywający na jednej z hal produkcyjnych firmy Metsa Tissue zostali dotkliwie poparzeni. Jak ustalamy, rozszczelniła się rura transportująca wrzątek. W efekcie gorąca woda wylała się na trzech pracowników; wiadomo, że mowa o poparzeniach trzeciego stopnia, a nieoficjalnie ustalamy, że najpewniej chodzi o ręce i nogi. 

- Trzy osoby poparzone zostały zabrane do szpitala. Podczas prac remontowych, wymiany pompy, nastąpiła jakaś nieszczelność. I z tego powodu pracownicy zostali poparzeni - komentuje Grzegorz Piśniak z opolskiej straży pożarnej. I dodaje, że powierzchnia skóry całej trójki straciła wrażliwość na dotyk. "Jest to dosyć poważne" - puentuje.

Polecamy: Samobójstwa w Opolu i na Opolszczyźnie. Publikujemy wstrząsające dane! Kto, gdzie i jak odbiera sobie życie?

W Opolu wyczerpał się „zryw serc”? TOWU ma problemy

Okoliczności wypadku wciąż ustala jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy.