Rafał Trzaskowski jako HITLER?! PiS w ofensywie: "Przeciw PiS są ubecy". Władze partii milczą

2020-05-22 16:45 Michał Górecki
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski jako HITLER
Autor: Europeans People's Party/wikipedia.org/Photo Layers/facebook screenshot Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski jako HITLER

Rafał Trzaskowski dołączył do wyścigu po urząd Prezydenta RP 15 maja. Decyzja wisiała w powietrzu już od jakiegoś czasu, a śmiałości dodało zapewne kurczące się poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Po tej decyzji sondaże wyborcze zwariowały, a polityczna rozgrywka zaczęła się od nowa. Jej częścią stała się ofensywna praktyka związanej z PiS Elżbiety Chabińskiej, kandydatki na radną w Nysie z 2018 r.

Spis treści

  1. "Prawy człowiek popiera PiS" - czyli kampania wyborcza w pełni
  2. Trzaskowski jako Hitler?
  3. PiS na razie milczy

"Prawy człowiek popiera PiS" - czyli kampania wyborcza w pełni

Elżbieta Chabińska, emerytowana nauczycielka z Nysy zaczęła z wysokiego "C", udostępniając na swoim Facebooku frazesy pokroju: "Przeciw PiS są tylko UBecy z rodzinami, komuniści i złodzieje z rodzinami i LGBT. Prawy człowiek popiera PiS". Profil radnej z 2018 r. jest kopalnią podobnych fragmentów.

Nie uszło to uwadze Daniela Polimąki, obecnego radnego z Nysy (kadencji 2018-2023, wybrany z ramienia Platformy.Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej), który zwrócił się z bezpośrednią prośbą o wyjaśnienie sytuacji do Violetty Porowskiej, szefowej PiS w okręgu opolskim.

Trzaskowski jako Hitler?

Wiele treści wciąż znajdziemy na facebooku Elżbiety Chabińskiej, w social mediach jest nad wyraz aktywna. Niestety, część już zniknęła. O upamiętnienie jej wpisów zadbał Daniel Polimąka, który 19 maja (we wtorek) zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie sytuacji do Violetty Porowskiej, szefowej struktur PiS w okręgu opolskim.

Pragnę podkreślić że wielokrotnie starałem się przez spokoje komentarze prosić Panią Chabińską o zaprzestanie tych praktyk. Z uwagi na bezskuteczność mych apeli, a także na narastającą formę i ilość podobnych treści ( nawet kilkadziesiąt dziennie) apeluję o Pani natychmiastową reakcję , odcięcie się od podobnych praktyk członków PiS. Pani Poseł , jest Pani przykładem, że można się różnić w poglądach, bez obrażania, szkalowania i mowy nienawiści, dlatego też ufam w Pani zdecydowane działania. [...]

PiS na razie milczy

Od czwartku bezskutecznie próbujemy skontaktować się z przedstawicielami partii. Do tej pory nie udało nam się wyegzekwować odpowiedzi na pytanie, czy do Violetty Porowskiej dotarł apel Daniela Polimąki, oraz czy partia ma gotowy scenariusz postępowania w takiej sytuacji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze" - Co można w internecie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.