Roraty Opole 2021: O której i gdzie na roraty w Opolu? To musisz wiedzieć

2021-11-30 23:10
Adwent - w niedzielę Kościół rozpoczyna nowy okres liturgiczny
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Roraty w Opolu 2021. Gdzie i o której wierni mogą uczestniczyć w roratach? W teorii msza roratnia powinna być pierwszą w ciągu dnia. Bywa jednak również planowana na późniejsze godziny. Odprawia się ją w okresie adwentu. Od trwającego tygodnia (29 listopada) możemy spotkać o poranku maszerujące na roraty dzieci z lampionami. Gdzie i o której godzinie odprawiane są msze roratnie w Opolu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Roraty Opole 2021. O której i gdzie wybrać się na mszę świętą roratnią w Opolu? Rozpoczął się adwent, a roraty są jego nieodłącznym i popularnym elementem. Roraty są mszami ku czci Matki Chrystusa, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od Archanioła Gabriela. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalenie świecy, zwanej roratką. W wielu polskich parafiach, również w Opolu, dzieci przychodzą na roraty z własnoręcznie wykonanymi lampionami. Obecnie, ze względów praktycznych, roraty są odprawianie nie tylko wczesnym rankiem. Bywa, że msza roratnia odbywa się wieczorową porą, a nawet online [CZYTAJ WIĘCEJ O RORATACH W INTERNECIE]. Gdzie i o której można wziąć udział w mszy roratniej w Opolu?

Roraty Opole 2021: O której i gdzie odbywają się roraty?

W Opolu roraty są organizowane przez konkretne parafie o różnych porach i w różnych dniach. Większość parafii informuje o konkretnych terminach na swoich stronach internetowych i większość rozpoczęła je już od poniedziałku 29 listopada. To kilka z nich:

  • Parafia Przemienienia Pańskiego: dla dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 6.20,dla dzieci: wieczorne Msze św. roratnie. W pierwsze trzy dni - od 29 listopada do 1 grudnia - o 17.00. Przez resztę adwentu od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.
  • Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Nieustającej Pomocy: poniedziałki, środy i piątki,
  • Parafia Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny: środa 18.00, czwartek: 6,30,
  • Parafia św. Ap. Piotra i Pawła:/dla dorosłych: poniedziałek-sobota 6.30,dla dzieci: poniedziałek-piątek 17.00 i sobota: 8.00,

Przed wybraniem się na roraty nie zapomnijcie sprawdzić aktualnych ogłoszeń duszpasterskich na stronie internetowej swojej parafii.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?