Opole: Chcesz zaszczepić się trzecią dawką? Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma pilny apel

2021-11-29 13:45

Trzecia dawka szczepienia przeciw COVID-19 w Opolu. Coraz więcej osób może już przyjąć trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, placówka zarządzająca szpitalem tymczasowym, publikuje pilny apel do wszystkich chętnych. Chodzi o stosowanie się do konkretnych wytycznych, które pomogą uniknąć kolejek.

Minęło pół roku od pierwszego szczepienia preparatami Pfizer, Astra Zeneca lub Moderna i chcesz przyjąć trzecią, przypominającą dawkę? Zainteresowanie szczepieniami w IV fali zakażeń rośnie, dlatego Uniwersytecki Szpital Kliniczny z Opola - jednostka odpowiedzialna za szpital tymczasowy - publikuje pilny apel, który pomoże uniknąć kolejek.

Polecamy: Czwarta fala nas nudzi? Tu młodzi zdejmują maseczki, policjantów wyśmiewają, a zasłaniają się konstytucją

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski

Szczepienia przeciw COVID-19 w Opolu. Trzecia dawka? Najpierw skierowanie

Organizacja szczepień działa w ten sposób, że skierowanie na dawkę przypominającą pojawia się w ogólnopolskim systemie informatycznym nie wcześniej niż następnego dnia po upływie półrocznego terminu. Jeżeli więc otrzymałeś/aś już SMS z informacją o możliwości przyjęcia trzeciej dawki, najpierw zadbaj o skierowanie, a dopiero wtedy zarejestruj się w szpitalu tymczasowym na konkretny termin. - W ostatnich tygodniach zauważamy większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19. Osoby, które chcą skorzystać ze szczepień w naszym szpitalu, powinny wcześniej telefonicznie, dzwoniąc do naszego punktu lub na infolinię 989, zarezerwować terminy wizyty. Pozwoli nam to na zaplanowanie i sprawniejszą organizację pracy punktu szczepień - mówi Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta.

USK w Opolu. Jak zarejestrować się na szczepienie trzecią dawką?

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzone są w USK pod tymi numerami:

  •  77 45 20 511,
  • 665 995 992.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00. Do rejestracji potrzebne jest podanie numeru PESEL i telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia. Aktualnie punkt szczepień w USK czynny jest w:

  • poniedziałki, wtorki, środy, piątki, w godzinach od 8:00 do 15:00,
  • czwartki - od 8:00 do 18:00.

Znajduje się w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.