Roraty w kościele

i

Autor: CC Wikipedia.pl / Pko Roraty 2021 online: Gdzie oglądać roraty w internecie? / Zdjęcie ilustracyjne

Roraty 2021 online. Gdzie oglądać roraty w internecie? Darmowe transmisje

2021-11-29 14:13

Roraty 2021 online: Gdzie oglądać roraty w internecie? Dla wielu praktykujących katolików roraty to jeden z najważniejszych symboli adwentu. Msze święte roratnie będzie można oglądać w internecie bez dodatkowych opłat. W naszym serwisie sprawdzamy, gdzie znajdziecie transmisje online z rorat. Roraty poranne i popołudniowe online za darmo.

Roraty 2021 online. Gdzie oglądać msze roratnie?

Roraty to msze święte, odprawiane w czasie adwentu. Zgodnie z tradycją, powinniśmy w nich uczestniczyć przed wschodem słońca lub o jego wschodzie. Obecnie spotyka się również msze święte roratnie po południu. Warto wiedzieć - tradycyjnie mszę roratnią rozpoczyna się jedynie przy świetle świec, oraz lampionów z wyłączonym oświetleniem w kościołach. Dopiero przy hymnie "Chwała na wysokości Bogu" włącza się pozostałe światła. Pod koniec listopada wielu praktykujących katolików dopytuje - gdzie oglądać roraty 2021 online? Nic w tym dziwnego. Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz częściej szukamy możliwości zdalnego uczestnictwa w eucharystii. Jak się okazuje, można znaleźć wiele źródeł, oferujących bezpłatne, internetowe transmisje z rorat w czasie adwentu.

Czytaj też: Toruń. Wiemy, kiedy rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy! Pandemia nie popsuje planów

Roraty 2021 online: Gdzie oglądać roraty w sieci?

Przed rozpoczęciem adwentu coraz częściej szukacie informacji na temat rorat. Uczestnictwo w wyjątkowych, zazwyczaj porannych eucharystiach stanowi ważny element przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zdaniem toruńskich duchownych, obecnie nie jest ono łatwe, gdyż pochłania nas konsumpcja.

- Jak co roku w sklepach, mediach i przestrzeni publicznej zaraz po uroczystości Wszystkich Świętych na dobre zagościł "klimat świąteczny", przez który katolikom bardzo łatwo zagubić się w okresie adwentowym, zagłuszonym przez tak wiele różnych bodźców. Nie potrafimy dzisiaj oczekiwać, ale chcemy wszystko mieć "już i teraz", co nie sprzyja naszemu życiu duchowemu, które w dużej mierze wymaga oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem - czytamy na stronie diecezji toruńskiej.

Jeżeli pandemia koronawirusa sprawia, że wolicie obejrzeć roraty online - sprawdźcie propozycje kanałów internetowych. Transmisje na żywo z rorat w 2020 oferowała na swoim kanale na YouTube Bazylika NMP w Niepokolanowie, stream online pojawiał się także na kanale ojców Dominikanów. Na ten moment nie ma informacji o tegorocznych, ale gdy tylko takowe się pojawią, to wówczas zaktualizujemy nasz materiał! Sugerujemy również przejrzenie stron internetowych lokalnych parafii, które powinny oferować transmisje. Jeżeli znajdziecie przydatne linki i chcecie się podzielić nimi z czytelnikami, zachęcamy do zamieszczania ich w komentarzach.

Sonda
Czy będziesz uczestniczyć w roratach 2021?
Tańczące z promocjami 26.11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE