Kiedy adwent 2021? Kiedy zaczyna się adwent w tym roku?

2021-11-23 9:28
Adwent 2021 - kiedy się zaczyna?
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Kiedy adwent 2021? Kiedy zaczyna się adwent w tym roku? / Zdjęcie ilustracyjne

Kiedy adwent 2021? Kiedy zaczyna się adwent? Adwent zbliża się wielkimi krokami. Kiedy zaczyna się adwent w tym roku? To okres, w którym wierzący w Boga przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Kiedy adwent 2021? Na portalu se.pl sprawdzamy najważniejsze informacje, dotyczące adwentu 2021. W Polsce adwentowi towarzyszą konkretne tradycje. Zobaczcie szczegóły w poniższym materiale.

Adwent 2021 - co to jest? Kiedy adwent 2021?

Adwent to bardzo ważny okres dla praktykujących katolików. Chrześcijanie chcą się odpowiednio przygotować na powtórne przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Przed Bożym Narodzeniem, czyli w czasie adwentu wierzący pogrążają się w zadumie i powstrzymują od hucznych zabaw. Adwent zawsze składa się z czterech niedziel, a Święta Bożego Narodzenia zawsze celebrujemy 25 i 26 grudnia. Warto wiedzieć, że pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, a w najbliższych dniach katolicy chętnie będą uczestniczyć w roratach. Kiedy wypada w 2021 roku? Znamy już dokładny kalendarz adwentu na rok 2021.

Czytaj też: Pomysły na bożonarodzeniowe prezenty, które skradną serca. M.in. kalendarze adwentowe

Kiedy adwent 2021? Kiedy zaczyna się adwent w tym roku?

Adwent to również konkretne tradycje i symbole. Ten okres symbolizują świece ustawione na pięknym wieńcu, które są odpalane co tydzień podczas mszy świętej. Pierwsza niedziela adwentu 2021 wypada 28 listopada. Księża będą w tym okresie podsumowywać ostatni rok liturgiczny i prezentować dla wielu ciekawe statystyki, dotyczące ich parafii. Pozostaje jeszcze pytanie - do kiedy potrwa adwent w tym roku? Skończy się w Wigilię Bożego Narodzenia (piątek, 24 grudnia). 

Warto wiedzieć: Będą obostrzenia na Boże Narodzenie?! Minister zdrowia się wygadał. Koronawirus w Polsce

Kalendarz adwentowy 2021. Jak to działa?

Jedną z najpopularniejszych polskich tradycji, związanych z adwentem jest tzw. kalendarz adwentowy. O co chodzi? W największym skrócie - kupuje się go w sklepie (są w ofercie najpopularniejszych sieci marketów i nie tylko), a później codziennie zjada się jedną czekoladkę. Ostatnią powinno się zjeść tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia. A czy wy macie swoje tradycje, które w waszej rodzinie kultywuje się od lat? Dajcie nam znać w komentarzach!

Sonda
Robisz kalendarz adwentowy w tym roku?
Wieńce na Boże Narodzenie - super pomysły na świąteczne dekoracje [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE