Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]

2020-12-01 12:50 KM
Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]
Autor: CC Wikipedia.pl / Pko Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]

Roraty online - gdzie oglądać? Rozpoczął się adwent 2020 i dla wielu katolików ważną sprawą jest uczestnictwo w porannych roratach. Msze święte roratnie odbywają się o wschodzie słońca. W czasach pandemii koronawirusa warto wziąć pod uwagę obejrzenie transmisji z rorat. Gdzie oglądać roraty? Podpowiadamy w poniższym artykule. U nas znajdziecie przydatne linki.

Spis treści

  1. Roraty online. Gdzie oglądać transmisje?
  2. Roraty 2020. Czym jest msza święta roratnia?
  3. Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]

Roraty online. Gdzie oglądać transmisje?

Kościół katolicki zachęca do owocnego przeżywania adwentu. Duchowni zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakim pozostaje pandemia koronawirusa w Polsce

- Biskup Wiesław Śmigiel zachęca, byśmy w czasie, w którym z powodu epidemii tak wiele sił poświęcamy trosce o nasze zdrowie, nie zapomnieli zatroszczyć się także o naszego ducha - czytamy na stronie diecezji toruńskiej.

Dobrym rozwiązaniem może być zatem uczestniczenie w roratach online. Jest to jak najbardziej akceptowalna forma, a biorąc pod uwagę okoliczności, wielu duszpasterzy zachęca do podjęcia takiej decyzji. Pozostaje zatem pytanie - gdzie oglądać roraty na żywo?

Roraty 2020. Czym jest msza święta roratnia?

Roraty (msza święta roratnia) to eucharystia odprawiana o wschodzie słońca w okresie adwentu. Czasami w kościołach roraty są tez odprawiane w godzinach popołudniowych, ale zazwyczaj wierni spotykają się na nich o 6:00 lub 7:00. Zgodnie z tradycją, na początku zapalana jest świeca zwana roratką. Uczestnictwo w roratach nie jest obowiązkowe, ale dla wielu katolików stanowią bardzo ważny element przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Obecnie bierzemy pod uwagę pandemię koronawirusa, więc warto zastanowić się nad uczestnictwem w roratach online.

Czytaj także: Czy w święta trzeba iść do kościoła? Czy będzie obowiązywać dyspensa? [BOŻE NARODZENIE 2020]

Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]

Transmisje na żywo z rorat oferuje na swoim kanale na YouTube Bazylika NMP w Niepokolanowie. Kanał znajdziecie TUTAJ. To rzecz jasna nie wszystko. Roraty online zaplanowali także ojcowie dominikanie. Polecamy m.in. kanał z Warszawy. Warto także przejrzeć strony internetowe waszych lokalnych parafii, bo z pewnością w zakładce z ogłoszeniami natraficie na informacje związane z roratami.

Adwent można podzielić na dwa okresy:

  • od początku adwentu do 16 grudnia (czas szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów);
  • od 17 grudnia do 24 grudnia (czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego

Przez najbliższe trzy tygodnie, wierni mogą uczestniczyć w roratach. Jeżeli macie jakieś przydatne linki, którymi chcecie podzielić się z czytelnikami, dajcie nam znać na Facebooku.

Dekoracje na Boże Narodzenie